Минулого тижня у лікарнях значно побільшало маленьких пацієнтів із ковідом – НАНУ

Інфографіка
Поділитися
Минулого тижня у лікарнях значно побільшало маленьких пацієнтів із ковідом – НАНУ © molbuk.ua
Кількість хворих, молодших за дев’ять років, принаймні вдвічі перевищила кількість пацієнтів віком 10-19 років.

В Україні кількість дітей віком до дев’яти років, ушпиталених із коронавірусом, минулого тижня майже вдвічі перевищила кількість ушпиталених підлітків із тим самим діагнозом, свідчать дані моніторингу Національної академії наук України.

«Доволі несподівано в останній тиждень число госпіталізованих хворих віком до 9 років включно виявилося принаймні вдвічі вищим, ніж число госпіталізованих хворих віком від 10 до 19 років включно», - наголошують науковці.

Вікова структура випадків хвороби та госпіталізацій за тиждень у розрахунку на 100 тис населення відповідної вікової категорії
Вікова структура випадків хвороби та госпіталізацій за тиждень у розрахунку на 100 тис населення відповідної вікової категорії
НАН України

Попри те, що минулого тижня показники навантаженості на лікарні, загалом, покращилися, найконсервативнішу динаміку демонструє число кисневозалежних пацієнтів.

Минулого тижня кількість зайнятих ліжок з киснем перевищила число пацієнтів із підтвердженою коронавірусною інфекцією та майже сягнуло 90% від кількості всіх ушпиталених (із підтвердженим ковідом і підозрою на нього).

«Для порівняння: станом на 1 грудня 2020 року частка зайнятих ліжок, забезпечених подачею кисню, становила лише близько 50% від усіх зайнятих ліжок», - зазначають у НАН України.

Зайняті й наявні місця в лікарнях
Зайняті й наявні місця в лікарнях
НАН України

Крім того, мінімальне зниження демонструє й число хворих, підключених до апаратів ШВЛ, і в реанімаціях. Наявні дані попередньо вказують на те, що спостережувана летальність перебувала поблизу значення 2,5% три-чотири тижні тому.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що необхідності в загальнонаціональному локдауні на сьогодні немає. У НАН України також повідомили про те, що ситуація з коронавірусом в Україні стабілізується.

У середньому 15 тисяч українських дітей щороку перебувають на тривалому стаціонарному лікуванні і позбавлені можливості навчатися, адже в більшості дитячих лікарень країни немає вчителів та навчальних класів.  Однак навчання має не тільки освітню, а й терапевтичну мету. Як працює лікарняна освіта у світі, і що може запозичити Україна, читайте у статті Євгенії Смирнової «Арт-терапія і навчання в реанімації» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі