Діти повинні платити аліменти на утримання літніх батьків, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі програми "Свобода в деталях" на "Радіо Свобода".
"Я вважаю, що у випадку дітей по відношенню до літніх батьків повинна бути жорстка відповідальність - потрібно законодавчо ввести серйозну відповідальність - вони повинні платити аліменти на утримання батьків. У 51-ї статті Конституції написано, що батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, а повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків", - сказав Рева.
Він зазначив, що зараз Міністерство юстиції розгорнуло кампанію по боротьбі зі злісними неплатниками аліментів.
"Я вважаю це дуже правильно. Подивіться скільки тисяч дорослих чоловіків, які нормально себе почувають, не вважають за потрібне давати кошти на виховання і розвиток своїх дітей. Буквально за місяць цим дітям більше 500 млн гривень було перераховано такими недолугими батьками", - заявив Рева.
Нагадаємо, Міністерство юстиції України готує зміни в законодавство щодо прав дітей, батьки яких розлучилися, згідно з якими, зокрема, можуть збільшити розмір мінімальних аліментів, а також при розлученні батьків розділити майно і на дітей.
6 лютого в Україні вступив в силу закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. Відповідний документ був опублікований в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України". Згідно із законом, боржником вважається один з батьків, який не платив аліменти протягом трьох місяців, внаслідок чого його дані вносяться до реєстру після звернення іншого батька. Якщо заборгованість по виплаті аліментів перевищить суму за шість місяців, боржника обмежуватимуть у праві виїзду за кордон, управління автомобілем, користування мисливською і пневматичною зброєю. Також неплатники аліментів тимчасово втрачають право згоди щодо виїзду дитини за кордон на навчання або лікування. Заборони будуть діяти до погашення заборгованості.
У грудні 2017 року Верховна Рада прийняла закон щодо посилення захисту прав дітей за допомогою нового порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів.
У лютому запрацював публічний реєстр неплатників аліментів, чий борг перевищує три місяці.
Детальніше про новий закон про аліменти читайте в статті Юлії Дузь "Боротьба зі злісними неплатниками аліментів: захист прав дитини або неприкритий піар?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".