Мінсоцполітики не використало понад 140 млн доларів кредиту Світового банку

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Мінсоцполітики не використало понад 140 млн доларів кредиту Світового банку © colombiareports.co
При цьому в кінці 2019-го Мінсоцполітики ініціювало реструктуризацію кредиту – збільшення обсягу фінансування на 100 млн дол.

До теперішнього моменту не використано 140,1 млн дол. третього кредиту Світового банку Мінсоцполітики. Однак Україна вже виплатила разову комісію за відкриття кредиту (0,75 млн дол.), відсотки за користування ним (9,3 млн дол.) і з грудня 2019-го початку погашення основної суми (7,9 млн дол.). Про це у своїй статті для ZN.UA пише редакторка відділу соціум Алла Котляр.

"Незважаючи на це, в кінці 2019-го Мінсоцполітики ініціювало реструктуризацію кредиту – збільшення обсягу фінансування на 100 млн дол. за досягнення індикаторів по частині 1, перегляд виконання заходів частині 3 (вилучення УФСІ та здійснення завдань щодо фінансування ремонтних робіт інтернатних закладів за рахунок місцевих бюджетів) і продовження терміну реалізації проекту до 31 березня 2023 року. Але достатнього обґрунтування системи заходів вже нової концепції проекту знову немає. Технічні завдання виписані непрофесійно. А адже саме це в першу чергу стало причиною провалу попередніх проектів", - зазначає журналістка.

За її словами, індикатори частини 1 передбачають збільшення порогового значення доходу, який дає право на отримання допомоги певним категоріям, які входять до складу сім'ї; усунення обмеження максимального розміру допомоги; спрощення правил на її отримання.

На думку аудиторів Рахункової палати, такі фактори, при відсутності належного контролю за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та дієвих заходів стимулювання до праці, створять умови, при яких доходи одержувачів допомоги перевищать доходи працюючого населення.

"Це, в свою чергу, демотивує людей працевлаштуватися офіційно, і буде сприяти тіньовій зайнятості", - йдеться в матеріалі.

Наголошується, що в березні 2020 року Світовий банк дозволив залучити до проекту ще 50 млн дол. за частиною 1 – на заходи по боротьбі з COVID-19. Однак розрахунки та напрями використання цих коштів Мінсоцполітики не надало.

Читайте також: Коронавірус — найстрашніша загроза людству з часів Другої світової — Меркель

"Враховуючи існуючу практику управління проектом, серйозні організаційні недоліки і згаяний упродовж попередніх років час можна майже з упевненістю сказати, що збільшений кредит буде витрачено так само марно, як і попередні", - відзначає Алла Котляр. Докладніше - у її статті "Вічний кредит, Або як Україна за гроші Світового банку систему соціального захисту реформує"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі