У Міністерстві освіти і науки України сьогодні відбудеться нарада керівників регіональних департаментів освіти. Одним з питань порядку денного є тривалість навчання у школі (зараз, згідно з реформою НУШ, діти навчаються 12 років).
«Під час пандемії Міносвіти краще б обговорило з місцевими керівниками освіти організацію дистанційного навчання та створення загальнодержавної електронної платформи або практики змішаного навчання. Це нагальні проблеми», - зазначає редакторка відділу освіти і науки ZN.UA Оксана Онищенко.
Натомість, зазначає фахівець, впадає в очі обережне формулювання порядку денного цієї наради – «тривалість здобуття повної загальної середньої освіти».
«Це стиль нової влади – закинути пробну кулю і подивитися, як на неї відреагує спільнота. Нагадую, що тривалість навчання у школі закріплена у законах, і змінити її може лише парламент. Дивно, коли генерал збирає офіцерів з питанням – і як вам устав, може щось поміняти?», - підсумовує Онищенко.
Влітку 2019 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні проєкт закону «Про повну загальну середню освіту». Цей закон має регламентувати життя середньої школи, закріпити реформи і деталізувати загальні речі, задекларовані в рамковому законі «Про освіту».
Депутати тоді так поспішали, що голосували за дуже скороченою процедурою, без обговорень та дискусій. Утім, перед другим читанням залишилися невирішеними чимало спірних питань, розбиратись з якими настав час вже для нового парламенту.
Чи вдалося це парламентарям, читайте у статтях Оксани Онищенко «Закрити гештальт» і «Молодильні яблука для закону про школу» для читачів ZN.UA.