Міноборони шукає стрілочників у Іловайській трагедії - голова слідчої комісії

Поділитися
Міноборони шукає стрілочників у Іловайській трагедії - голова слідчої комісії Міноборони шукає стрілочників у Іловайській трагедії - голова слідчої комісії
За словами Андрія Сенченка, відступ батальйону "Прикарпаття" кардинально нічого не змінює - головні помилки Іловайська були здійснені на іншому рівні.

Збоку Міністерства оборони спостерігаються спроби заплутати парламентську слідчу комісію з розслідування Іловайської трагедії. Про це заявив керівник комісії, нардеп від "Батьківщини" Андрій Сенченко.

Сенченко повідомив, що на ранок 23 серпня, перед відходом "Прикарпаття", у секторі "Д", що охоплює 140 кілометрів кордону, було всього 600 людей, а після відходу "Прикарпаття" залишилося взагалі 300 осіб.

"З цих 300 осіб боєздатними були лише 60 спецназівців зі стрілецькою зброєю. А решта - це тиловики, ремонтні бригади, штаб і охорона штабу. Були стаціонарні артилерійські позиції. Навіть якщо б "Прикарпаття" не залишило позиції та якби всі 600 людей були озброєні до зубів, то на такій ділянці вони б не вирішили завдання", - зазначив він в інтерв'ю Ліга.net.

Коментуючи роль у подіях 51-ї бригади, голова комісії заявив: "Це все та ж тактика захисту Міністерством оборони самих себе і пошук стрілочників. Так само, як у ситуації з батальйоном "Прикарпаття". Їх завдання - відвести слідство у бік".

"Поведінка цих батальйонів і бригад кардинально нічого не змінює, тому що головні помилки Іловайська були здійснені на іншому рівні. Спроби заплутати комісію з боку Міноборони видно навіть у тому, що вони когось пускають на комісію, а когось ні", - підкреслив він.

ТАКОЖ: Іловайськ. Фатальні рішення

За словами Сенченка, відповідальність за поразку під Іловайськом має розділити між собою військове і політичне керівництво.

"Я є переконаним прихильником того, що не введення воєнного стану спричинило за собою значні втрати, значною мірою дезорієнтувало управління військами і дезорганізувало їх. Також очевидно, що були допущені кадрові помилки при призначенні Гелетея і Муженка. Це очевидно вже всій країні. Я розумію, що важко визнавати помилки, але коли ціною цього є людське життя, то їх потрібно якомога швидше виправляти", - резюмував нардеп.

Нагадаємо, екс-командувач військами сектора "Д" генерал-лейтенант Петро Литвин раніше заявив у коментарі ZN.UA, що 23 серпня неодноразово доповідав міністру оборони Валерію Гелетею і командувачу АТО Віктору Муженку про початок вторгнення російських військ. За словами генерала, командування не реагувало на його доповіді аж до 24 серпня.

Журналіст Юрій Бутусов, в свою чергу, дійшов до висновку, що українські підрозділи у секторі "Д" просто не могли супротивника, який мав кількісну і якісну перевагу.

У свою чергу, військовий прокурор Анатолій Матіос стверджує, що ключовою причиною утворення "котла" під Іловайськом і загибелі сотні української військових став самовільний відхід 5-го батальйону територіальної оборони "Прикарпаття" від закріпленого за ним місця несення служби. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі