На початку березня російські війська атакували та захопили Запорізьку АЕС. Міноборони Британії назвало ризики для окупованої ЗАЕС.
21 серпня 2022 року зображення показали, що РФ підтримує посилену військову присутність на об'єкті. Зокрема, бронетранспортери були розгорнуті в межах 60 метрів від п'ятого реактора станції.
Британська розвідка зазначає, що російські війська, ймовірно, намагалися приховати транспортні засоби, припаркувавши їх під трубами та містками.
Ймовірно, Росія готова використовувати будь-яку українську військову активність поблизу ЗАЕС у пропагандистських цілях.
«Поки РФ продовжує військову окупацію ЗАЕС, основними ризиками для роботи реакторів, ймовірно, залишаться збої в роботі систем охолодження реакторів, пошкодження резервного джерела живлення або помилки працівників, які працюють під тиском», - вважає Міноборони Британії.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 25 August 2022
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) August 25, 2022
Find out more about the UK government's response: https://t.co/3fhM5JyOS6
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/0eCZDn4CYZ
Росія почала обстрілювати Нікополь, Марганець та інші н.п. в цьому районі, щоб спровокувати вогонь нашої артилерії у відповідь, звинуватити Україну в обстрілі Запорізької АЕС і, нагнітаючи обстановку, знову-таки, примусити Україну й партнерів перевести конфлікт у формат нескінчених переговорів, таких необхідних РФ для уникнення неминучої воєнної поразки. Спосіб дій агресора визначається двома словами — ядерний шантаж. В чому підступність планів ворога навколо Запорізької АЕС і чим це може завершитися? Про це — в статті генерала Сергія Савченка «Гібридна втеча від воєнної поразки».