Мінкульт рекомендуватиме поки не продовжувати для УПЦ МП оренду соборів у Лаврі

Поділитися
Мінкульт рекомендуватиме поки не продовжувати для УПЦ МП оренду соборів у Лаврі © СБУ
У двох храмах не проводитимуть богослужіння до завершення перевірки щодо правомірності їхнього використання.

Міністерство культури та інформаційної політики України буде рекомендувати Лаврському заповіднику не продовжувати оренду двох соборів у Києво-Печерській лаврі для Української православної церкви Московського патріархату. Про це повідомив глава Мінкульту Олександр Ткаченко в ефірі телемарафону.

Зранку намісник Лаври митрополит УПЦ МП Павло Лебідь поскаржився у зверненні до президента Володимира Зеленського, що з 1 січня його церква не зможе проводити богослужіння в Успенському й Трапезному храмах. Ткаченко підтвердив, що термін відповідного договору щодо оренди соборів у Верхній лаврі дійсно спливає. 

"До нас звернувся директор заповідника щодо інформування з цього питання. Ми, на виконання указу президента щодо перевірки стану справ використання майна Лаври, будемо рекомендувати, тому що наказати ми не можемо, таку угоду не продовжувати", – зазначив міністр.

Він уточнив, що богослужіння в Успенському й Трапезному соборах зовсім не здійснюватимуться до того моменту, поки спеціальна міжвідомча урядова комісія не завершить вивчення питання використання цих об’єктів.

"З огляду на те, що на Верхній лаврі угода закінчується, станом до того моменту поки перевірка не буде завершена, таке використання унеможливлюється. Стосовно іншого майна є відповідні угоди, які тривають. Вони поки що будуть продовжені, до моменту завершення такої перевірки", – пояснив Ткаченко.

Крім цього, комісія вивчить правомірність використання представниками УПЦ МП й Нижньої лаври. Буде визначено, чи не здійснювалися там порушення, а вже потім ухвалено певні рішення. Щодо цієї території з церквою була укладена безстрокова угода в 2013 році – там розташований її монастир.

Нагадаємо, раніше КСУ визнав конституційним закон про перейменування Української православної церкви Московського патріархату. Церква має вказати у своїй назві приналежність до Росії.

Протистояння УПЦ МП та української влади вийшло на новий рівень. Як можна судити з деяких ознак, влада, розчарувавшись у «мирному врегулюванні» проблеми Московського патріархату в Україні, перейшла до плану Б. Детальніше про це у статті Катерини Щоткіної «"Гоніння" та війна Московського патріархату в Україні».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі