КСУ визнав конституційним закон про перейменування УПЦ МП

Доповнено
Поділитися
КСУ визнав конституційним закон про перейменування УПЦ МП © УПЦ/Facebook
Церква має вказати у своїй назві приналежність до Росії.

Конституційний Суд України оголосив про рішення, яким визнав відповідними до Конституції зміни до статті 12 Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації”, якими передбачено зміни до назви Української православної церкви Московського патріархату, яка повинна вказати свою приналежність до Росії.

Рішення було ухвалено у вівторок, 27 грудня, на пленарному засіданні Конституційного Суду України, який розглядав подання 49 народних депутатів щодо відповідності Конституції України зміни до законодавства, згідно з якими  назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України“( справа щодо повної назви релігійних організацій).

“Конституційний Суд України оспорюваний Закон визнав таким, що відповідає Конституції України”, - йдеться в заяві суду.

В КСУ зазначили, що при прийнятті рішення врахували  рішення Європейського суду з прав людини у справі Ільїн та інші проти України, де зокрема зазначено: „сам факт того, що держава вимагає від релігійної організації, що бажає бути зареєстрованою, узяти назву, яка унеможливлює введення в оману вірян та суспільство загалом і завдяки якій є можливим її відрізняти від уже наявних організацій, у принципі, можна вважати виправданим обмеженням її права вільно обирати свою назву“.

Нагадаємо, що Верховна Рада України прийняла законопроект №5309 ще чотири роки тому - в грудні 2018 року, однак він так і не вступив у дію, бо депутати із тодішнього Опозиційного блоку подали заяву до Конституційного Суду. У свою чергу КСУ впродовж чотирьох років так і не розглядав цієї справи. 

Окрім зобов'язання щодо перейменування закон встановив обмеження в умовах війни доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників релігійних організацій, керівництво яких знаходиться в державі, яка вчиняє агресорські дії щодо України, у частини, з’єднання Збройних Сил України та інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших обмежень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі