"Це зараз була категорія місцевого значення, після всього, що сталося, я думаю, що ми зможемо підготувати ті документи, які перевели б її в цю категорію, і ми будемо клопотати перед Кабінетом міністрів України, щоб її перевели в статус національної", - цитує Нищука "Інтерфакс-Україна".
За словами міністра культури, при зміні категорії з "пам'яток місцевого значення" на "пам'ятки історії національного значення", буде проведена паспортизація графіті, за будь-яке пошкодження "Ікон революції" загрожуватиме кримінальна відповідальність.
Як повідомлялося, власники меблевого магазину Emporium, розташованого на вулиці Грушевського в Києві, змили графіті, зроблені на стіні будівлі під час Революції Гідності, - портрети українських поетів Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка, стилізовані під учасників Євромайдану.
Керівник магазину Ігор Доценко запропонував всім бажаючим придбати копії знищених графіті на ринку.
У відповідь на дії і риторику Доценко група активістів провела акцію під магазином, розбила скло і списала вітрини гаслами.
Наказом Міністерства культури України №869 від 15 жовтня 2014 року місце бойових дій і масової загибелі громадян в районі вулиці Грушевського у Києві під час акцій протесту в лютому 2014 віднесено до об'єктів культурної спадщини, пошкодження або знищення яких тягне за собою залучення до кримінальної відповідальності за ст. 298 КК України. Вона передбачає відповідальність у вигляді штрафу в розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п'яти років.