У Києві фасад магазину на Грушевського "відмили" від графіті часів Майдану

Поділитися
У Києві фасад магазину на Грушевського Магазин люкс-меблів "відмили" від історично значущого графіті © Тетяна Висоцька/Facebook
Керівник магазину відхрестився від знищення графіті та послався на комунальні служби, які час від часу прибирають зі стін будівель "типовий стріт-арт".

У Києві з фасаду магазину меблів по вулиці Грушевського, 4 зникли патріотичні графіті часів Революції гідності, повідомила головний редактор "Незалежного бюро новин" Тетяна Висоцька.

"Товстосуми-власники магазину "Емпоріум" на початку вулиці Грушевського тихенько знищили революційні патріотичні графіті, які протрималися на стінах будинку майже 3,5 роки. Вже не бояться. Вже думають, що можна", - написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Вона також вимагала відновити пам'ятку новітньої історії України.

"Хоч сучасна влада вже зрадила всі ідеали Майдану, залишилися люди, для яких ці ідеали досі є цінними. Тому вимагаю поновити графіті як пам'ятку Революції Гідності!", - додала вона.

На запитання Висоцької про те, хто є власником магазину, відгукнувся редактор "Європейської правди" Сергій Сидоренко.

"Знайомтеся. Це Ігор Доценко, керівник (імовірно, також власник) люкс-магазину Emporium на Грушевського, 4", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Сам Доценко також прокоментував інформацію, розміщену у соціальній мережі.

"Панове, заспокойтесь, випийте чогось смачного, та подумайте тверезо! Жоден з вас взагалі не знає прізвище художника, чим він займається! Не треба підносити трафаретне мистецтво до розмірів витворів! Це типовий стріт-арт, який час від часу видаляють комунальні служби", - написав він.

Ймовірний власник також запропонував усім бажаючим купити копію патріотичних графіті.

"Для бажаючих придбати революційний трафаретний "живопис", заходите на будь-який лубочний ринок, там є всі варіанти Лесі, Вані та Тараса будь-якого розміру та форми, до того ж того самого автора", - додав Доценко.

Користувачі Facebook не погодились з ним, наголошуючи на тому, що знищені саме історичні оригінали.

"Цей персонаж нині взявся довести киянам, що Революція - то був лише дрібний епізодик, а її символи нічого не важать, якщо вони заважають продавати люкс-меблі. Тепер пан Ігор (за підтримки колективу магазину) активно "бикує" в фб, доводячи, що це знищення - цілком нормальний крок, бо знамениті зображення вже відтворені і можна подивитися на них на Андріївському або ще десь. Запитання про те, чи розуміє він, що стерто оригінали(!), які мають історичну цінність, пан Ігор ігнорує", - написав Сергій Сидоренко.

9 лютого Київська міська рада дала дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної сотні - Музею Революції гідності. Відповідно до рішення, передбачається розробка проекту землеустрою для Музею Революції гідності на алеї Героїв Небесної сотні, 3 орієнтовною площею 1,23 га. На відповідній земельній ділянці планується будівництво, експлуатація та обслуговування меморіально-музейного комплексу.

21 лютого Рада прийняла закон, який повинен вирішити питання з виділенням земельної ділянки Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної сотні – музею Революції гідності. Згідно йому, з комунальної власності в користування музею передадуть ділянку на алеї Героїв Небесної сотні 3-5.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі