Створення будь-яких загонів "народної міліції" в окремих району Донецької та Луганської областей можливо тільки у випадку повної підконтрольності українським органам влади. Про це на брифінгу 17 вересня заявив міністр юстиції Павло Петренко, коментуючи закон про особливий статус Донбасу.
"Питання формування так званих загонів народної міліції неприпустиме. Це можливо тільки в одному варіанті - якщо ці підрозділи будуть підкорятися українському законодавству і будуть підкорятися українським органам влади, правоохоронним структурам", - сказав міністр.
Петренко повідомив, що уряд України і Міністерство юстиції не брали участь у розробці закону про особливий статус окремих районів Донбасу. "На жаль, уряд, Міністерство юстиції не брали участь у розробці цих законів, у переговорному процесі", - додав він.
За словами Петренка, встановлення миру в Україні важливе, але не будь-якою ціною. Міністр юстиції підкреслив, що Україна не піде на легітимізацію "ДНР" і "ЛНР".
Як повідомлялося, Верховна Рада на закритому засіданні 16 вересня прийняла президентський закон про запровадження особливого порядку самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей строком на три роки, а також про проведення позачергових місцевих виборів у цих регіонах 7 грудня нинішнього року.
Верховна Рада також прийняла закон, що звільняє від кримінальної відповідальності деякі категорії осіб, які вчинили кримінальні злочини в період з 22 лютого 2014 року до дня набрання чинності цього закону на територіях Донецької та Луганської областей, де проводилася антитерористична операція (АТО).
Згідно ст. 9 закону про запровадження особливого порядку самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, в окремих районах Донецької та Луганської областей рішенням міських, селищних, сільських рад створюються загони народної міліції, на які покладається реалізація завдання з охорони громадського порядку в населених пунктах цих районів".
"Координація діяльності загонів народної міліції з охорони громадського порядку в населених пунктах здійснюється відповідним сільським, селищним, міським головою. Загони народної міліції утворюються на добровільних засадах з числа громадян України, які постійно проживають у відповідних населених пунктах окремих районів Донецької та Луганської областей", - зазначається у статті.
Також у законі наголошується, що загони народної міліції при охороні громадського порядку реалізують повноваження, передбачені для них законами України. "Про утворення та діяльність загонів народної міліції сільський, селищний, міський голова інформує місцеве населення через засоби масової інформації", - йдеться в тексті документа. !zn