Мін'юст планує розширити перелік видів покарань

Поділитися
Мін'юст планує розширити перелік видів покарань Мін'юст розширить перелік видів покарання, які стануть альтернативою ув'язненню
Нові заходи спрямовані на гуманізацію кримінального законодавства.

Міністерство юстиції України анонсувало перезавантаження пенітенціарної системи пробації, ресоціалізації засуджених, а також створення механізмів захисту потерпілих від протиправних посягань. Про це заявив заступник міністра юстиції України Олександр Банчук, повідомили в прес-службі уряду.

За його словами, разом з міжнародними партнерами міністерство активно працює над розширенням переліку видів покарань, альтернативних позбавленню волі.

"Мова йде про такі види покарань, як пробаційний нагляд, збільшення підстав для умовно-дострокового звільнення, поширення пробації осіб, звільнених умовно-достроково, та інші заходи, які повинні бути спрямовані на гуманізацію кримінального законодавства. Зараз ми розробляємо відповідний законопроект разом з нашими колегами з пробації та Департаменту правосуддя", - повідомив Банчук.

У свою чергу заступник міністра Віталій Василик додав, що наступна мета стосується поліпшення умов тримання під вартою засуджених.

"Реалізація поставлених цілей і завдань неможлива без людей, які працюють в цій системі, їх роль є визначальною", - підкреслив Василик.

Він зазначив, що необхідно провести повну інвентаризацію всіх установ і обліку всіх засуджених, які там знаходяться, а також нагальність будівництва, ремонту та реконструкції об'єктів установ. Останнє завдання має бути виконане завдяки перерозподілу та економії внутрішніх ресурсів.

"Ми повинні привести умови тримання осіб під вартою у відповідність зі стандартами ООН і Ради Європи. Без цього неможливо рухатися далі і бути впевненим, що цей план не залишиться лише декларацією", - додав чиновник.

Читайте також: У Мін'юсті створять електронну базу ув'язнених

Раніше повідомлялося про те, що анонсовані не так давно міністром юстиції Денисом Малюською приватні СІЗО запрацюють в Україні з наступного року, а ось приватних в'язниць не буде.

Детальніше про стан української пенітенціарної системи, її основні проблеми, а також шляхи вирішення цих проблем та можливих реформ читайте в матеріалі Сергія Колесника та Євгена Єніна "Сім кіл пекла пенітенціарної системи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі