"Хочу анонсувати, що ми подамо відповідну скаргу спільно з Меджлісом за так званою забороною діяльності Меджлісу на території Російської Федерації", - цитує "Укрінформ" заяву глави Мін'юсту в парламенті.
Як наголосив Петренко, заборона Меджлісу – це "безпрецедентний факт національної історії", що передбачає проведення на території Європи актів геноциду проти цілого народу.
Петренко також повідомив, що до теперішнього моменту Україна подала в ЄСПЛ вже п'ять скарг проти РФ, при тому, що за свою історію цей орган розглядав лише 16 міжнародних скарг.
Україна вже подала 5 скарг проти Росії до ЄСПЛ. За свою історію цей суд розглядав лише 16 міждержавних скарг, - Павло Петренко
- Народний фронт (@NarodnyiFront) 7 жовтня 2016 р.
Раніше повідомлялося, що ВС РФ відхилив апеляцію на рішення про заборону Меджлісукримськотатарського народу.
Президент Порошенко назвав рішення Верховного суду РФ про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу проявом ксенофобії.
Нагадаємо, 13 квітня так званий "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Це рішення практично повністю заблокувало роботу представницького органу кримських татар. Кількома днями пізніше, 18 квітня,Мін'юст РФ також оголосив Меджліс "екстремістською організацією".
У зв'язку з цією ситуацією, Верховна Рада звернулася до ООН та міжнародних організацій, аби дати діям російської влади відповідну оцінку. Спікер Ради Андрій Парубій назвав факт заборони "проявом російського фашизму".
Європарламент проголосував у Страсбурзі в рамках дебатів про стан демократії і прав людини в світі за резолюцію про становище кримських татар в Криму. Європарламент вимагає негайної відміни рішення про заборону Меджлісу. У документі також передбачена ймовірність розширення санкцій проти Росії за порушення прав кримських татар.