Мільйонам дітей в Україні загрожує епідемія небезпечних хвороб – Newsweek

Поділитися
Мільйонам дітей в Україні загрожує епідемія небезпечних хвороб – Newsweek Через війну в Донбасі в Україні може початися епідемія. Ілюстрація © Максим Авдєєв/meduza.io
Лікарі вважають, що через війну в Україні може початися епідемія поліомієліту, краснухи, свинки і дифтерії.

Україна опинилася під серйозною загрозою початку епідемії поліомієліту та інших небезпечних хвороб, якої Європа не знала десятки років. Експерти застерігають, що через війну в Донбасі мільйони українських дітей можуть постраждати від цілої низки тяжких хвороб, які можуть призвести до паралічу чи навіть фатальних випадків.

Про це сьогодні пише видання Newsweek, зауважуючи, що рівень профілактики в Україні від таких захворювань різко скоротилася з 2008 року після того, як 16-річний хлопчик помер після введення йому щеплення від кору і краснухи. В пресі цей випадок активно обговорювався. Попри те, що у висновках ООН йшлося про те, що смерть хлопчика ніяк не пов'язана з вакциною, кількість проведених щеплень різко скоротилася до рівня, який на сьогодні в організації називають "нульовим". Видання пише, що враховуючи, що щороку в Україні народжується близько 500 тисяч немовлят, кількість дітей, яким загрожують небезпечні хвороби, спричинені війною, сягає до трьох мільйонів.

Через бойові дії мільйони людей були змушені покинути свої домівки і переїхати в табори для вимушено переміщених громадян. Експерти кажуть, що в таких таборах інфекції розповсюджуються дуже швидко.

"Країни, в яких триває конфлікт чи фінансова криза, зазвичай дуже вразливі до таких епідемій. Це дуже жахлива ситуація. Ми дуже боїмося спалаху. Хоча я здивована, що він досі не стався", - прокоментувала голова місії Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Доріт Ніцан.

Її команда вже зіштовхнулася з небезпечним сигналом. Кілька переміщених із зони конфлікту громадян прийшли в клініку, в якій працювала місія ВООЗ, прийшли з високою температурою і червоними очима. Лікарі боялися, що це може бути ознакою початку епідемії кору.

Пацієнти були поміщені під карантин, а медики відстежили шлях їхнього пересування, щоб перевірити, що ще хтось, з ким вони контактували, має ті ж симптоми. На щастя, результат дослідження був негативним. Видання пише, що ООН підтримує занепалу систему охорони здоров'я України на тих територіях, які контролює уряд. Але в зоні конфлікту ситуація значно гірша, оскільки з міркувань безпеки українська сторона обмежує рух місій ООН з допомогою через лінію фронту. Лікарі ВООЗ також намагаються домовитися з терористами, щоб вони дозволили лікувати пацієнтів на окупованих територіях.

"Ми ведемо переговори про те, коли і через які пункти пропуску пройдуть наші гуманітарні місії. Ми не можемо відправити команду до тих пір, доки обидві сторони не дадуть згоду", - розповів доктор Огтай Гозалов.

Сотні доз вакцин від небезпечних хвороб прибудуть в Україну впродовж наступних двох тижнів. Але за словами Доріт Ніцан їх не вистачить, щоб запобігти розповсюдженню недугів.

"В багатьох країнах, в яких батьки не хворіли на поліомієліт чи інші небезпечні хвороби почуваються в безпеці. Але без вакцин очевидно, що ми рано чи пізно побачимо спалах", - пояснила голова місії ВООЗ в Україні.

В Міністерстві охорони здоров'я України применшують проблему, заявляючи, що мають програму вакцинації. Але просять про міжнародну допомогу. При цьому, коментувати детальніше проблему українські чиновники відмовляються.

Раніше в ООН повідомляли, що діти з Донбасу потребують психологічної реабілітації після страхіть війни. В Донецьку і Дніпропетровську делегати бачили велику кількість дітей з психічними і фізичними травмами. Відвідуючи бомбосховище в Донецьку, вони зустрілися з сім'ями, які бояться, щоб їхні діти поверталися в школу і взагалі виходили зі сховища. Видання New York Times писало, що в окупованій частині Донбасу пенсіонери ледве виживають без ліків. Пенсії заморожені, банки закриті, а полиці аптек порожні.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі