Милованов прокоментував переговори України з МВФ

Поділитися
Милованов прокоментував переговори України з МВФ Фото: Facebook
Складні переговори це пошук компромісу, заявив Милованов.

Українська сторона на переговорах з Міжнародним валютним фондом відстоює свою позицію, саме через це процес узгодження затягується.

Про це йдеться в коментарі колишнього міністра розвитку економіки, радника глави Офісу президента Тимофія Милованова на сторінці в Facebook.

"Коли говоримо про будь-який переговорний процес, треба б обійтися без очевидних спекуляцій. У нас з МВФ постійно йде процес переговорного узгодження позицій. Істотних ризиків немає. Ситуація абсолютно під контролем. І фінансова - макроекономічна стабільність підтримується, системних ризиків немає, ситуація з бюджетом нормальна. І переговорна з МВФ", - заявив він.

Як написав Милованов, українська сторона працює, перш за все, в інтересах держави й робить все можливе для досягнення домовленостей з МВФ.

"Водночас, як в будь-якому переговорному процесі, є принципові питання, пов'язані, в тому числі й з незалежністю державного управління. Які завжди й роблять наші переговори делікатними та складними. Кожен відстоює свою позицію, робить це твердо, відповідно, переговори займають час", - зазначив він.

Милованов назвав цю ситуацію нормальною, додавши, що обом сторонам потрібно знайти компроміси в загальних інтересах.

Місія МВФ 12 лютого завершила роботу в Україні, але рішення про перегляд програми stand by поки не прийнято.

За словами постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана, дискусії фокусувалися на:

  • посилення управління Національним банком;
  • поліпшенні законодавчі та регулятивні підстави банківського нагляду і фінансового оздоровлення;
  • заходах, спрямованих на зменшення фіскального дефіциту в середньостроковій перспективі;
  • законодавчі ініціативи щодо відновлення і посилення антикорупційної інфраструктури та судочинства;
  • заходах в секторі енергетики.

Представник МВФ заявив, що обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми, тому дискусії триватимуть.

Місія МВФ з 21 грудня 2020 року працювала в Україні в форматі онлайн-зв'язку через COVID-19. Але потім зробила перерву на свята, після яких, а саме з 11 січня, відновила свою роботу в Україні.

МВФ 9 червня 2020 затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR3,6 млрд (близько $5 млрд) і відразу виділив $2,1 млрд першого траншу. Глава Нацбанку Кирило Шевченко заявляв, що Україна розраховує отримати у 2021 році три транші від МВФ на загальну суму в $2,2 млрд.

Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляду програми: за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року - із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня і 1 грудня цього року і 15 травня і 15 жовтня - наступного. Розміри другого і третього траншу - по $700 млн, третього - $560 млн і заключного четвертого - $980 млн. Передбачалося, що віртуальна місія по першого перегляду програми буде працювати 13-23 липня, проте цей план був порушений.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі