На записах НАБУ Микитись заявляв, що йому допомагає Татаров і він контролює голову Київської організації «СН» - Бутусов

Поділитися
На записах НАБУ Микитись заявляв, що йому допомагає Татаров і він контролює голову Київської організації «СН» - Бутусов Прокурори оприлюднили розмови Микитася про його "кришу" © Центр протидії корупції
В суді прокурори надали докази зв’язків бізнесмена з керівництвом держави.

Колишній народний депутат Максим Микитась, який намагався дати меру Дніпра Борису Філатову рекордного хабаря, заявив під запис НАБУ, що його діяльності допомагає заступник голови офісу президента Олег Татаров,  і що він контролює голову Київської організації партії Слуга народу народного депутата Лесю Забуранну, обрану по округу № 216. Про це пише на своїй сторінці в Facebook журналіст Юрій Бутусов.

Вчора Вищий антикорупційний суд обирав запобіжний захід для бізнесмена Максима Микитася, підозрюваного у пропозиції хабаря у 22 мільйони євро меру Дніпра Борису Філатову.

«Серед доказів детективи НАБУ оприлюднили розмову Микитася з Філатовим, де бізнесмен переконував мера, що має потужні зв'язки у діючий владі, і може гарантувати підтримку запропонованій схемі через свої діючі контакти», - зазначає журналіст.

"Ну вот Олег Татаров. В 14-м году мы близко дружили. Сейчас меньше встречаемся, но тем не менее, он там много помог по этим. Это он помог. Я не скрываю этого", - наводить слова Максима Микитася журналіст.

«Це з контексту він говорить про повернення активів "Укрбуду» - зробив резюме прокурор САП, який зачитував десятки сторінок розмов бізнесмена Микитася та мера Дніпра Філатова.

«Про зв'язки у Кабміні Микитась висловив упевненість, що запропоновану ним схему має підтримати віце-прем'єр-міністр Ольга Стефанішина», - додає Бутусов.

Не менш скандальним, за словами журналіста, є оцінка Микитасем своїх тісних зв'язків з  народними депутатами та депутатами Київради.

"Плюс у меня еще есть хорошие отношения с киевскими, я несколько депутатов провел. Например, Леся Забуранная. Она глава Слуги народа в городе Киеве. Мы очень много волонтерим вместе", наводить слова бізнесмена Бутусов.

Леся Забуранна , яка є головою Київської міської організації «Слуги народу», обрана народним депутатом по округу 216 міста Києва.

«Микитась вже є звинуваченим по справі НАБУ, по якій він спочатку дав покази проти Татарова, але потім під тиском Татарова не подав скаргу на нього, і відновив, як ми почули, робочі стосунки  з заступником голови ОП. Думаю, усім зрозуміло, що усі керівники в будь-якій демократичній країні, де існує парламентський контроль, розподіл та незалежність гілок влади, вже б давали пояснення журналістам та намагались виправдатись перед неминучою відставкою», - додає Бутусов.

На думку журналіста, з корупцією має боротись весь державний апарат, а не тільки антикорупційні органи.

«В Україні боротьба з корупцією це не справа усієї держави, це справа окремих антикорупційних органів, які мають з цим боротись попри організований спротив усього держапарату. А інші керівники у владі сидять собі тихо і вичікують команди, що їм робити в даному випадку. Велика слабкість держави під час страшної війни. Подивіться самі цю реальну політику, справа Микитася відкриває багато цікавих сторінок», - резюмує журналіст.

Нагадаємо, що за результатами заслуховування Максима Микитася Вищий антикорупційний суд призначив запобіжний захід у вигляді арешту або заставу у 260 мільйонів гривень – суму втричі меншу за суму хабаря.

Раніше, працюючи в Офісі президента, Татаров став фігурантом корупційної справи. У грудні 2020 року йому оголосили підозру у співучасті щодо передачі хабаря в інтересах голови корпорації «Укрбуд» Максима Микитася.

Хабар призначався судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії, він мав занизив суму збитків у понад 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.

Справу Татарова спочатку незаконно вивели з підслідності НАБУ, а потім «злили» у судах. Докладніше читайте у статті Олександра Лємєнова «Законники-схематозники: як вивести «потрібних людей» з-під відповідальності?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі