Михайло Бродський майже всі тридцять років незалежності України перебував усередині драматичної історії перетворення колись багатої житниці, яка відокремилася від Союзу, на бідну корумповану країну. Його політичний і бізнесовий бекграунд дозволяє йому не тільки констатувати історичні факти, а й робити актуальні висновки в своєму інтерв'ю DT.ua.
"Влада збирається боротися з бідністю? І до чого тут, скажіть мені, тоді держава у смартфоні? - поставив запитання бізнесмен. - А ось цікаво, вони знають, що у 33 відсотків українців ніякого смартфона чи інтернету і близько немає? Насправді треба інші проблеми вирішувати. Ти прийшов у президенти - подивися відразу, до якого віку в нас доживають люди. Чоловік - у середньому до 63-х, жінка - до 68-ми. І скажи: "Ось я ручаюся, що за мої п'ять років правління буде на п'ять років більше". Ще цифра: сьогодні на рік помирає 500 тисяч, а народжується - 350 тисяч. "А я ручаюся, що за п'ять років ці цифри зрівняються. І не тільки за рахунок збільшення кількості народжених, а й за рахунок зниження смертності". Крапка. І все інше підтягується під вирішення цих ключових завдань".
"Як паперовий або оцифрований документообіг впливає на це? Перший віце-прем'єр із технологій. А я хочу бачити віце-прем'єра з тривалості життя людей, - продовжує Бродський. - Це лібертаріанці якісь прийшли. Підвищувати рівень життя людей - це пряма відповідальність влади. Щоб вони могли купувати квартири, їздити у відпустку й ростити дітей. Зберіть нормально податки, візьміть гроші, впорядкуйте дороги. Розділіть із водієм відповідальність за аварію на дорозі. Аварії ж відбуваються ще й тому, що дороги -лайно. Лікарні приведіть у порядок, знизьте ціни на ліки вдвічі… Ну є що робити. Спорт, який прибрав Яценюк, поверніть назад в інститути".
"А вони продовжують говорити про якусь інфляцію. Не буде інфляції, - упевнений Бродський. - Підвищуйте мінімальну зарплату. Сто мільярдів плюсом у бюджеті. Я рахував. Учителі, лікарі почнуть купувати. Заживе країна. І мінімальну зарплатню зробіть хоча б тисяч вісім. Сьогодні реально ніхто менше, ніж за вісім тисяч, не працює. Половина з одинадцяти мільйонів людей у нас оформлена на зарплату 4700, а решту отримують у конверті. І при цьому влада хоче скасувати штрафи за неоформлення людей на роботу. Коли немає профспілок. Коли є підприємці, які оптимізують бізнес, просто не оформляючи людей на роботу. А як стосовно того, що цим законом ви просто вб'єте майбутнє людей? Мине 30 років - і в них не буде 35 років стажу. Не буде нормальної пенсії".
"Підприємець, влада й держава мусять відповідати за те, як живуть люди. Робіть щось, придумуйте… Але платити людям менше, ніж їм потрібно на життя, не можна. Особливо коли немає профспілок. А де взяти тоді податки, якщо зарплата в конверті? Де взяти гроші на дороги, якщо "євробляхери" завозять машини без податків? А бензин "лівий"? А сигарети "ліві"? А горілка "ліва"? А зерно за готівку? Навколо все за готівку. Кажуть, що в нас 40 відсотків грошей у тіні? Та ну, не вірте, - сімдесят", - завершив Михайло Бродський.
Раніше Михайло Бродський порекомендував владі припинити думати про підприємців і подумати про людей, про бідних і роботяг.
Детальніше читайте в матеріалі Інни Ведерникової "Михайло Бродський. Бідні люди" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Повну відеоверсію інтерв'ю із Михайлом Бродським дивіться тут