Михайло Бродський майже всі тридцять років незалежності України перебував усередині драматичної історії перетворення колись багатої житниці, яка відокремилася від Союзу, на бідну корумповану країну. Його політичний і бізнесовий бекграунд дозволяє йому не тільки констатувати історичні факти, а й робити актуальні висновки в своєму інтерв'ю DT.ua
"Останні кроки влади свідчать, що реальної боротьби з бідністю в нашій державі в найближчі п'ять років не буде, - заявляє Бродський. - Нинішній указ президента, яким він доручив урядові впровадити дворічний мораторій на перевірку ФОПів стосовно використання касових апаратів, - це, взагалі-то, не про те, про що ми з вами говорили дві години. Це про утримання рейтингів і піар, а не про реальну економіку й розвиток. На жаль.
"Єдинщик" - це про спрощений документообіг, а не про засіб для грабування своєї країни, недоплачування податків, неоформлення людей на роботу…. В Ізраїлі спробуй не оформити людину на роботу - тебе довічно позбавлять права бути підприємцем. Нормально? Так. Пам'ятаєте податковий Майдан у 2010 році? - запитує екс глава Держкомпідприємництва в 2010-14 рр. - Я був керівником робочої групи. Він був особисто проти мене. Я хотів, аби хоч щось людям почали платити. Ну не можна торгувати золотом, "ювеліркою" на єдиній системі оподаткування".
"Наша держава не в змозі примусити підприємця дати людині іншу зарплату, - констатує Михайло Бродський. - Хоча вона зобов'язана це зробити. Це питання до прем'єра. Годі думати про підприємців. Подумайте про людей. Подумайте про бідних, хворих, роботяг, пенсіонерів… А підприємець? Не можеш утримувати робітників - не наймай. Іди працюй сам, як в Італії. Сам мий посуд, сам стрижи, сам прибирай. Хочеш, щоб це робили за тебе, - плати їм гідну зарплатню. Щоб людям вистачало на своїх дітей. Тобі ж вистачає. Люди - не твої раби, вони - твої співробітники. Це, взагалі, нове європейське розуміння справедливості".
Відносно реальної підтримки підприємців, на думку Михайла Бродського, уряд поки що нічого корисного, крім зниження відсоткової ставки для підприємницьких кредитів, не запропонував: "Тільки чому через рік? - задається питанням бізнесмен. - І чому цього, взагалі, може не відбутися ніколи? Бо вся еліта тримає гроші в банках на депозитах під великі відсотки. А знаєте, який депозит в Ізраїлі або в Італії? Нуль. У Польщі - один відсоток. Зате іпотека - два. Купуй собі житло. Тобто інструментів удосталь. Три місяці - і все запрацювало. Але вони привели молодь, яка рік розбиратиметься. І не факт, що вони розберуться".
"Усе взаємозалежне. Крадійство на митниці, наприклад, призводить до того, що в нас проблеми в легкій промисловості. Її взагалі немає. Ніхто над цим не працює, тому немає правильних законів. Усе віддане на відкуп 6–8 сім'ям, часом навіть іноземним. Включно з Іраном, Афганістаном. І вони возять сюди секонд-хенд, взуття, одяг… на кілограми. Меблі на куби. Продукти харчування - "бусиками". Ніхто нічого не рахує й не платить податків. Усе це знищує наш бізнес. Ми не в змозі створити робочі місця, тому що це все до нас привозять. Без накладної, оформляється через "єдинщика" і продається. А люди не мають роботи й не мають зарплати. Я до одного свого часу достукався, до Гройсмана, що треба підвищувати мінімальну зарплату", - завершив Михайло Бродський.
Детальніше читайте в матеріалі Інни Ведерникової "Михайло Бродський. Бідні люди" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Повну відеоверсію інтерв'ю із Михайлом Бродським дивіться тут