Мер Харкова Ігор Терехов розповів, що під час війни він спілкувався з мерами усіх міст України, проте знайшлися й ті, хто його особливо здивував. Детальніше про це - в інтерв'ю для ZN.UA.
"Я з усіма на контакті. Борис Філатов, Геннадій Труханов, Віталій Кличко, Владислав Атрошенко, мер Ужгорода Богдан Андріїв. Знаєте, мене дуже приємно вразив мер Коломиї (Богдан Станіславський. — Авт.). До війни я його взагалі не знав. Він мені зателефонував і запитав, що нам потрібно — ліки, продукти? Коломия — це ж невелике місто. Він у пасажирських потягах завантажував цілі купе різними речами і телефонував, щоб зустрічали. Пасочки, які люди пекли, передавав, знаєте, це було дуже душевно, - розповідає Терехов. - Гєна Труханов якось присилає відео, на якому фура від'їжджає, потім телефонує й каже, що це я тобі відправив, — зустрічай. Борис Філатов теж дзвонить і каже, що ми пасок напекли від Дніпра й написали, щоб тримались і що пишаємось вами… Це було дуже класно і приємно".
Мер зауважив, що Харкову допомагають не лише українські міста, а міста-побратими з усього світу.
Спілкувався з мерами Нью-Йорка, Чикаго і Бостона. Вони, наприклад, надіслали військовий госпіталь, який ми передали військовим. Медикаментів на 880 тисяч доларів передав мер Чикаго, частину їх теж віддали військовим, а решту — на міські та обласну лікарні. Карети швидкої допомоги теж передали. Чесно — вони перевершили мої очікування", - розповідає Терехов.
За його словами, Харків на шляху підписання побратимських відносин із Бостоном: "Я дуже хочу, щоб це сталося. Це буде знаково".
Терехов зазначив, що кількість зруйнованих будинків в місті щоразу збільшується.
"Ми маємо вісім тисяч житлових багатоповерхівок, із яких близько 30% тією чи іншою мірою зруйновані. Частину ми відновимо за новими технологіями. Я категорично проти старих технологій панельного будівництва, бо вони вже застаріли. Багато чого доведеться будувати з нуля. Я дуже вдячний Норману Фостеру, з яким ми сьогодні почали створення нового генерального плану Харкова. Це буде унікальний проєкт, буде багато нового та цікавого — розв'язки, магістралі, парки, нові мікрорайони і дорожня логістика", - зазначив мер Харкова, додаючи, що в місті в майбутньому буде свій даунтаун, сітіцентр та багато хайтеку.
За його словами, посередниками у відбудові Харкова може бути одразу декілька країн.
"Я працюю над цим скоординовано з офісом президента, дуже вдячні Володимиру Зеленському за це. Є серйозні напрацювання в цьому питанні, у Харкова в шефах може бути навіть не одна країна, бо потрібно зосередити величезний фінансовий ресурс. Ми не можемо говорити про рівнозначні втрати інфраструктури в усіх містах, котрі постраждали від ворожих обстрілів. У Харкові понад 100 зруйнованих шкіл, 69 дитячих садочків, лікарні, пологові будинки, житловий фонд, підстанції, транспорт, дороги. Це все глобальні речі. Попри всю мою повагу до Львова, який зараз є волонтерським хабом, руйнування наших двох міст просто не співмірні", - зазначив Терехов.
Більше статей авторів Сергія Огородника та Олександра Саліженка читайте за посиланням.