Після того, як ринок землі в Україні нарешті буде відкритий, боятися треба не того, що землю куплять іноземці, а що її почнуть скуповувати ті, кому буде потім нема сенсу про неї дбати, в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.
"Ми не боїмося, що [землю] іноземці куплять, ми боїмося, що куплять ті, хто не будуть дбати про землю. Для нас найголовніше, щоб дбали про землю. В Європі Україну називають "сплячий гігант". Аграрний гігант, який потроху починає прокидатися. І є така небезпека для Європи, коли цей гігант прокинеться, він пройдеться по конкурентах. Ми бачимо кожен рік, що в нас рекордний урожай... І у нас з'являється інфраструктура", – заявив Милованов.
Міністр додав, що питання купівлі-продажу землі – це взагалі не питання ринку.
"Питання ринку – це щоб власник робив, що хоче, і робив це прозоро", – зазначив Милованов.
Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення", яким передбачається відкриття ринку землі в жовтні 2020 року та можливість її продажу іноземцям у 2023 році. За документ проголосували представники "Слуги народу" та кілька позафракційних депутатів. 240 голосів "за". Проти " проголосували 52, а ще 57 утрималися.
Напередодні президент Володимир Зеленський обіцяв, що землю в Україні зможуть купувати лише українські громадяни. Іноземці зможуть купувати земельні ділянки лише у випадку, якщо про це українці проголосують на всеукраїнському референдумі.
Зазначимо, що за даними соціологічних досліджень більше половини населення України підтримують запровадження ринку землі в країні, однак 69% проти надання дозволу іноземцям купувати землю коли-небудь. Однак згідно з планами Кабміну, у першу чергу право на купівлю землі отримають українці, а для іноземців ринок відкриють через 4 роки.
Детальніше про реформу ринку землі читайте в статті "Земельна реформа чи вибоїстий шлях в далеке минуле" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".