Метрополітен у Києві: нові лінії перепроєктують за 100 млн гривень

Поділитися
Мінінфраструктури запустить цілу програму розвитку метрополітену в країні.

Для коригування проєктів будівництва ліній і ділянок метрополітену в Києві уряд виділив 100 млн гривень.

Про це повідомило на своїй сторінці в Facebook Міністерство інфраструктури.

Нинішні потреби столиці не відповідають можливостям метрополітену.

"Коригування потрібна для приведення проєктів у відповідність до сучасних потреб столиці, а також для визначення актуальної ціни будівництва", - пояснили в Мінінфраструктури.

Мова про коригування проєктів, затверджених ще у 2008-2012 роках.

"На прикладі Подільсько-Воскресенського моста ми бачимо, як затягування будівництва і деактуалізація проєкту, ще й в умовах хаотичної забудови, може привести до катастрофічних для міста наслідків", - заявив міністр інфраструктури Олександр Кубрак.

У перспективі міністерство розглядає варіант запуску системної державної програми з розвитку метрополітену в Україні.

Коригування торкнуться проєкту будівництва I черги Лівобережної лінії метрополітену Троєщина - Осокорки від вул. Милославська до станції метро "Лівобережна" з електродепо "Троєщина" в Деснянському та Дарницькому районах Києва. Також переглянуть ділянки 4-ї гілки (Подільсько-Вигурівської лінії) метрополітену від станції "Вокзальна" до ст. "Райдужна" з відгалуженням в напрямку житлового масиву Вигурівщина-Троєщина.

Останні 10 років в Україні нові станції метро не будувалися. За роки незалежності були введені в експлуатацію 36 станцій, з них тільки 4 - з 2011 по 2021 рік. У Києві найостанніша на сьогодні станція "Теремки" була відкрита у 2013 році.

Раніше повідомлялося, що АТ "Київметробуд" через суд намагається відстрочити дату здачі ділянки Сирецько-Печерської лінії метро від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар. Підрядник судиться з комунальним підприємством "Київський метрополітен", і просить суд перенести встановлений контрактом термін з 26 листопада 2021 року на 12 травня 2023 року.

Раніше КП "Київський метрополітен" показав перший тунель на Виноградар, а також хід будівництва метро.

У Києві більше сотні комунальних комерційних підприємств (КП) минулого року використали третину бюджету міста - 18,7 млрд грн. Журналісти регулярно звинувачують владу в корупції на КП, а останнім часом приводи для цього створюють і силовики, - новини про обшуки з'являються чи не щодня. Яка справжня мета цих обшуків і стане в місті менше корупції? Це питання в українському контексті завжди є, скоріше, політичним. Детальніше в статті "Комунальні підприємства розбрату".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі