Меркель назвала міграцію доленосним питанням для ЄС

Поділитися
Меркель назвала міграцію доленосним питанням для ЄС Перед Європою стоїть багато викликів, але тема міграції може стати доленосним питанням для Європейського Союзу, вважає Меркель © Angela Merkel / Facebook
У Брюсселі розпочинається дводенний саміт глав держав і урядів ЄС. Однією з тем буде міграція.

Німеччина і ЄС у вирішенні проблеми міграції "все ще знаходяться не там, де ми хочемо", заявила канцлер ФРН Ангела Меркель, виступаючи в бундестазі з урядовою заявою.

"Перед Європою стоїть багато викликів, але тема міграції може стати доленосним питанням для Європейського Союзу", - сказала вона.

Вторинна міграція всередині ЄС повинна бути впорядкована, додала Меркель. Якщо про це не вдасться домовитися зі всіма країнами Євросоюзу, то, за словами канцлера, необхідно створити коаліцію з тих країн, які готові співпрацювати в цьому питанні. Однак це не повинно відбуватися в односторонньому порядку, неузгоджено або за рахунок третьої сторони.

У Брюсселі 28 червня розпочинається дводенний саміт глав держав і урядів ЄС. Спочатку на ньому обговорять питання захисту інформації, торгівлі і фінансів, ввечері учасники перейдуть до теми міграції. Завдання Меркель на саміті - домогтися прийняття рішення по біженцям.

У червні у партії Меркель ХДС розгорівся конфлікт з баварською ХСС, головою якої є міністр внутрішніх справ ФРН Хорст Зеехофер. Він пропонує не пускати в Німеччину мігрантів, які вже були зареєстровані іншій країні ЄС. Він наполягає на тому, щоб перші країни в'їзду приймали їх назад згідно з Дублінською угодою.

Меркель вважає, що такий захід суперечить європейським нормам надання притулку та німецькому законодавству, а також несправедливий по відношенню до таких держав, як Греція та Італія. Глава уряду ФРН наполягає на європейському вирішенні проблеми.

Раніше видання Bloomberg повідомляло про те, що тривала напруженість між європейськими країнами через міграційне питання переросло на відкритий конфлікт через відмову Італії прийняти судно з мігрантами. Ця ситуація відкриває старі рани і знову розпалює суперечки між країнами.

Як наголошується в публікації, наплив біженців в 2015-2016 роках послабив єдність Європи і погрожував скинути влади низки країн. З тих пір кількість шукачів притулку в Європі різко скоротилася, але протилежні позиції з питання міграції посилюють напругу в ЄС у період, коли організація відчайдушно намагається продемонструвати єдність на тлі інших зовнішніх викликів, зокрема Brexit, протекціоністської торгової політикои президента США Дональда Трампа і зростання впливу Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі