Мер Бучі розбив фейки РФ про загибель людей під час боїв: у 85% убитих кульові поранення

Поділитися
Мер Бучі розбив фейки РФ про загибель людей під час боїв: у 85% убитих кульові поранення © КМДА, Олексій Самсонов
Це усвідомлене зумисне вбивство, наголошує Федорук.

У 85% убитих у Бучі, чиї тіла вже дістали з братських могил, є кульові поранення, повідомив мер міста Анатолій Федорук. Це говорить про умисне вбивство, а не випадкову загибель, додав він.

«Практично 85% усіх тіл, які ми піднімаємо з братських могил чи індивідуальних поховань на городах, у парках, скверах, дворах – з отворами від кулі. Тобто усвідомлене умисне вбивство сталося у Бучі», - розповів він в етері національного телемарафону.

Роботи з ексгумації тіл із братської могили на території Церкви святого апостола Андрія Первозванного планують завершити сьогодні.

«Завершуватимемо цю роботу: піднімемо тіла і відправимо в морги, щоб проводити вже відповідні процедури, а родичі могли отримати тіла загиблих і поховати їх так, як це має бути», - наголосив Федорук.

За місяць окупації Бучі росіяни також встигли пошкодити понад 1 тисячу житлових об'єктів, включно з приватними будинками та багатоповерхівками. Рівень руйнування внаслідок влучення ворожих снарядів у всіх різний.

За словами Федорука, панельні будинки, які поцілили снаряди, оглянули фахівці провідного київського інституту. Говорити про те, що вони підлягають відновленню, поки що зарано.

Нагадаємо, околиці Києва та область звільнили від окупаційних військ на початку квітня. У той самий час перед журналістами зі світових видань та українськими кореспондентами постала картина звірств російських окупантів: масові вбивства, зґвалтування, руйнування та мародерство.

Попри те, що Київ узяв на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ратифікувати Римський статут, українська влада досі цього не зробила. Чому? Як це може позначитися на міжнародному розслідуванні злочинів, вчинених російськими військовими в Маріуполі, Харкові, Херсоні, Бучі, Бородянці, Ірпені, Чернігові, Волновасі та багатьох інших українських містах і селах? Відповіді на ці та інші запитання – в інтерв'ю ZN.UA заступника генерального прокурора України у 2019–2021 роках Гюндуза Мамедова «Чому нашій країні необхідно ратифікувати Римський статут».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі