Скористатися безкоштовною медициною в 2015 році в Україні змогли лише 3,8% хворих, пише доктор економічних наук Андрій Ревенко в своїй статті для DT.UA.
"Серед осіб, які лікувалися за останні 12 місяців у лікарнях, 92,6% - купували за свій рахунок медикаменти, 80,3% – їжу, і 65,2% - постільну білизну. І це при тому, що безкоштовна медична допомога у нас начебто гарантована Конституцією", - зазначає він.
Разом з тим, у 2015 році через зростання цін на 38% зросла кількість домогосподарств, які з-за зростання цін не можуть собі дозволити отримання необхідної медичної допомоги та придбання ліків та медвиробів. Їх частка в загальній чисельності домогосподарств за рік зросла з 20,3% до 28,6%,
"Але по семи з наведених у таблиці видів медичної допомоги та придбання медпрепаратів/медвиробів понад 90% неможливість їх отримання було викликано їх високою вартістю. І лише щодо відвідування лікарів ця цифра була нижче 90%, а другим за значимістю була відсутність фахівців потрібного профілю (в основному у сільських жителів)", - підсумовує експерт.
Нагадаємо, загальна сума, яку в цьому році планують витратити на систему охорони здоров'я становить майже 56,5 млрд грн., що значно менше від реальних потреб і навіть від того, що було закладено в бюджеті минулого року.
Детальніше про доступність медичної допомоги та придбання ліків в Україні читайте у статті Андрія Ревенка "Як ми живемо. Наше (не)здоров'я" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".