Обвинувачений у державній зраді та один із колишніх керівників забороненої проросійської партії «ОПЗЖ» Віктор Медведчук, котрий зараз знаходиться в Росії, подав позов, аби знову займатися адвокатською діяльністю в Україні. Екснардеп хоче оскаржити рішення Дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області.
Про це у Facebook повідомив депутат Київоблради та адвокат Роман Титикало. За його словами, Київський окружний адміністративний суд місяцями не відкриває провадження у звичайних справах, а у цій «все відбулося дуже оперативно».
У коментарі Руху «ЧЕСНО» Титикало сказав, що позов Медведчука не має перспектив, оскільки відсутні підстави для його задоволення. Водночас він розповів про можливі сценарії розвитку подій.
«Враховуючи, що Медведчук має зв’язки у судовій, правоохоронній та адвокатській спільнотах — я не виключаю спроби добитися позитивного рішення суду. Але це малоймовірно. З іншого боку, я підозрюю, що це може робитися для піару не на українську аудиторію, а на московитів. В своїх поясненнях, які Медведчук подавав до КДКА, він обґрунтовував мотиви подачі скарги і відкриття дисциплінарного провадження тим, що це начебто пов’язано з політичним переслідуванням та репресіями через його політичні погляди”, — розповів адвокат.
За інформацією Руху «ЧЕСНО», у цій справі інтереси Віктора Медведчука представляє адвокат Олексій Калінніков, який є викладачем у Вищій школі адвокатури Національної асоціації адвокатів України. Її багато років поспіль очолює соратниця Медведчука Лідія Ізовітова.
Нагадаємо, у переддень широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну у 2022 році Медведчук, на той момент підозрюваний у справі про закупівлю вугілля з Росії через окуповані території, втік з-під домашнього арешту. Він переховувався від слідства близько півтора місяця і був затриманий при спробі втечі в Росію. Його звинуватили у державній зраді. Згодом президент Володимир Зеленський заявив, що позбавив Медведчука громадянства України. Після цього Верховна Рада забрала у нього депутатський мандат. Пізніше Україна передала Медведчука Росії в обмін на полонених українських військових.