Медійні організації звернулися до влади із заявою за позовом проти "Дзеркала тижня. Україна"

Поділитися
Медійні організації звернулися до влади із заявою за позовом проти "Дзеркала тижня. Україна" Журналісти звернулися до влади із заявою за позовом проти "Дзеркала тижня. Україна" © ZN.UA
Журналісти закликають владу не зводити рахунки зі ЗМІ за "незручну" інформацію.

Низка медійних організацій висловили глибоку стурбованість намірами владних структур покарати журналіста за незручну для себе інформацію. Відповідною заявою вони відреагували на позов державного концерну "Укроборонпром" та Міністерства оборони України до тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Заяву підписали Національна спілка журналістів України, Незалежна медіа-профспілка, рух "Стоп цензурі", ГО "Телекритика", Інститут масової інформації, ГО "Центр UA", Інститут медіа права, Центр громадянських свобод.

"Телекритика" публікує текст заяви повністю:

"Заява

Національний союз журналістів України, Незалежна медіа-профспілка та інші медійні громадські організації висловлюють глибоку стурбованість намірами владних структур покарати журналіста за незручну для себе інформацію. Мова йде про те, що Державний концерн "Укроборонпром" та Міністерство оборони України подали судовий позов на тижневик "Дзеркало тижня. Україна", автора тижневика Дмитра Менделєєва та активіста-волонтера батальйону "Азов" Світлана Зварич.

Крім того, президент України Петро Порошенко дав доручення генеральному прокурору Віталію Яремі "у разі підтвердження наявності складу злочину за ознакою підриву обороноздатності держави, притягнути до відповідальності автора статті про продаж зброї та військового майна, яке було викладено на сайті інтернет-видання "Дзеркало тижня. Україна". Така реакція викликана матеріалом про зловживання при торгівлі зброєю. Представників влади не зупинило навіть те, що у своїх висновках автор статті не був голослівним, а посилався на документи.

Ми підкреслюємо, що прагнення покарати журналіста - це повернення до тоталітарної політичної культури. Нагадуємо, що Віктор Янукович, намагаючись встановити авторитарний режим, що прагнув запровадити кримінальне покарання для журналістів. Але бурхлива реакція журналістської спільноти та громадянського суспільства змусила тодішню владну команду відступитися.

Однак бачимо, що нинішні можновладці, які отримали посади під гаслами боротьби за демократію, не засвоїли сумні уроки і хочуть повторити помилки своїх попередників.

Ми підкреслюємо, що поширення суспільно важливої інформації є невід'ємною складовою демократичного суспільства. Політики, чиновники, державні структури максимально відкриті до критики суспільства, тому зобов'язані не тільки звітувати про свою діяльність, але і реагувати на критику в ЗМІ, караючи корупціонерів, а не журналістів.

У державних структур, чиновників, політиків є можливість публічно і відкрито реагувати на критику, зокрема й на сторінках "Дзеркала тижня. Україна", як і будь-яких інших видань. Там вони можуть доводити, що поширена інформація, на їх думку, не відповідає дійсності. Те, що президент Петро Порошенко одразу став на бік державних структур, не тільки не спонукаючи державні структури на конструктивний публічну відповідь, а навіть не чекаючи судових рішень, - ставить під сумнів його відданість принципам свободи слова та відкритості влади.

Ми також відзначаємо, що ні економічна криза, ні війна, яку не оголошували, не можуть бути причиною для приховування від суспільства інформації про зловживання з боку чиновників.

Ми закликаємо президента Петра Порошенка і керівництво двох вищеназваних державних структур провести належне розслідування зловживань, викритих журналістами, дати конкретну й аргументовану відповідь і відмовитися від прагнення покарати автора матеріалу і припинити свої наміри тиснути на свободу слова в Україні.

Національний союз журналістів України
Незалежна медіа-профспілка України
Рух "Стоп цезурі"
ГО "Телекритика"
Інститут масової інформації
Громадська організація "Центр UA"
Інститут медіа права
Центр громадянських свобод"

Нагадаємо, Міноборони та "Укроборонпром" подали в суд на тижневик "Дзеркало тижня. Україна" за публікацію статті "Тінь війни", автора статті Дмитра Менделєєва та активіста-волонтера батальйону "Азов" Світлана Зварич. статті "Тінь війни", опублікованій на сайті DT.UA, стверджувалося, що підприємства та посередницькі фірми "Укроборонпрому" під час військових дій продавали зброю захисникам України. Міноборони і "Укроборонпром" домагаються у суді захисту своєї ділової репутації.

Одночасно, як з'ясувало ZN.UA президент України Петро Порошенко доручив Генпрокуратурі притягнути до відповідальності за "підрив обороноздатності держави" автора статті Дмитра Менделєєва "у разі підтвердження наявності складу злочину".

18 жовтня в інтерв'ю журналістам провідних українських телеканалів Порошенко заявив, що під час його президентської каденції Міноборони та "Укроборонпром" не продавали зброю на внутрішньому ринку, і звинуватив ZN.UA в порушення журналістських стандартів.

Як розповіла в інтерв'ю "Телекритиці" головний редактор "Дзеркала тижня. Україна" Юлія Мостова, позивачі вимагають спростування, мова не йде про матеріальну компенсацію. Перше засідання Печерського районного суду міста Києва мало відбутися у п'ятницю, 10 жовтня, о 8 ранку. Але редакція отримала повістку з запізненням. Наступне засідання, наскільки відомо редакції, призначено на 28 жовтня. Редакція сподівається, що президент ще розбереться в тому, що відбувається насправді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі