Думка представника спільноти пацієнтів наводить у своїй статті для DT.UA Ольга Скрипник. За його словами, в рамках реформи пропонується залишити всього п'ять програм – державний гарантований пакет медпослуг (ДГП), громадське здоров'я, реабілітація та медико соціальна допомога, медична освіта, адміністрування та ін
"Хворим на гемофілію доводиться доволі часто звертатися по медичну допомогу. Чи можуть вони сподіватися, що витрати будуть покриті за рахунок ДГП? Для лікування гемофілії необхідна "домашня терапія" - введення препаратів згортання крові двічі-тричі на тиждень. Також потрібні профілактичне лікування і спеціальна фізіотерапія під наглядом гематологів та спеціалізована лабораторна діагностика - 2-4 рази на рік, яка триває по кілька днів", – підкреслює Шміло.
За його словами, введення ДГП почнеться на первинному рівні, однак хворим на гемофілію необхідна допомога мультидисциплінарної бригади фахівців.
"Судячи з проекту, якщо хворий звертається без направлення сімейного лікаря - він повинен платити за консультації. Якщо прийде по направлення, але велика черга не дасть змоги вчасно потрапити до свого лікаря, - то змушений буде ще й йому заплатити", – зазначає активіст.
Шміло звертає увагу на те, що в даний момент складно зрозуміти, які послуги пацієнтам гарантує ДГП. Набагато більше написано про платні послуги.
"До таких послуг відносяться: робота лікаря первинної ланки поза робочими годинами, послуги спеціалістів без направлення, окремі види діагностичних чи лікувальних послуг, забезпечення лікарськими засобами. Функціонує офіційна система спів-оплати за такі послуги", – зазначає він.
Представник пацієнтської організації констатував, що в даний момент хворі не знають, чого чекати від реформи і як введення ДГП вплине на якість їх життя.
Детальніше про введення в Україні гарантованого державою пакету медичних послуг та проблеми медичної реформи читайте в статті Ольги Скрипник "Гарантований пакет медичних послуг, або Як покласти пацієнта на прокрустове ліжко-місце" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".