Майже половина українців підтримують введення страхової медицини

Поділитися
Майже половина українців підтримують введення страхової медицини Ідея медичного страхування приваблює українців. Але багатьох влаштовує діюча система © kievcity.gov.ua
Соціологи з'ясували ставлення українців до реформ в охороні здоров'я. Значна частина вважає, що діючу систему можна виправити.

Майже половина українців (46%) вважають, що забезпечення кожного громадянина приватною страховкою, яка покривала б реальні витрати на якість медичної допомоги, найбільш допомогло б удосконалити систему охорони здоров'я, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

За даними опитування, 34% вважають, що більше б допомогло вдосконалити вітчизняну медичну систему, якби існуюча система працювала ефективно. Ще 12% підтримують такий механізм, як запровадження медичного ваучера на певну грошову суму, яку можна було використовувати щомісяця поповнювати за рахунок заробітної плати.

Лише 6% респондентів мають приватну медичну страховку, 94% - ні. Навіть серед респондентів з більш або менш високими доходами (більше 5 тис. грн) тих, хто має медичну страховку, тільки 14%.

Більше половини (57%) опитаних підтримують принцип, за яким державні бюджетні кошти виділяються медичним установам в залежності від кількості пацієнтів, а не на підставі кількості лікарняних ліжок. 21% проти такої ініціативи, 22% не змогли відповісти на це питання.

Дві третини (64%) підтримують ініціативу по створенню фельдшерської служби як у країнах Заходу, послуги яких використовуються при наданні першої медичної допомоги при травматичних ситуаціях, щоб врятувати життя пацієнта, поки він не отримає повноцінного і незалежного лікування у відділенні швидкої допомоги. 23% проти такої ідеї.

83% підтримують вакцинацію дітей проти таких хвороб, як поліомієліт, кір, туберкульоз, гепатит B, дифтерія та інші. Лише 9% не підтримують цього виду профілактики. 77% вважають, що щеплення повинні бути обов'язковим, 12% - не підтримують цю ідею, 11% не могли визначитися з відповіддю на це питання.

69% опитаних заявили, що підтримують ініціативу, щоб до водіям швидкої допомоги ставилася вимога закінчити медичні курси з надання першої допомоги та допомоги при отриманні травм, а не просто, щоб вони були водіями. 23% - не підтримують цю ідею.

Дві третини опитаних знають, хто є їх сімейним лікарем або лікарем. Половина опитаних довіряють своєму лікарю, 19% - не довіряють. 31% не змогли відповісти на це питання.

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" проводилося 13-20 жовтня 2016 року серед 1500 респондентів методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,5%.

Читайте також: Половина витрат на охорону здоров'я в Україні йде з кишені пацієнта

У вересні заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк заявив, що система державногомедичного страхування має запрацювати в Україні до 2017 року.

Як писало DT.UA існування обов'язкового медичного страхування давно передбачено на рівні законодавства, але до цих пір не зроблені якісь кроки для його практичного впровадження. Відсутність диверсифікації публічних джерел фінансування є головною причиною хронічного недофінансування сфери охорони здоров'я. У багатьох країнах Європи за допомогою програм обов'язкового медичного страхування фінансується більше половини всіх витрат на охорону здоров'я: у Німеччині, Франції, Нідерландах, Чехії, Хорватії - близько трьох четвертих, в Бельгії, Естонії, Румунії - близько двох третіх, в Литві, Угорщині, Польщі - 55-60%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі