Матіос озвучив офіційну статистику самогубств серед військовослужбовців в АТО

Поділитися
Матіос озвучив офіційну статистику самогубств серед військовослужбовців в АТО Майже 15% безповоротних втрат ЗСУ в АТО складають самогубці, заявив Матіос © DT.UA
З 326 тисяч військових, визнаних учасниками бойових дій, загинуло 3784 людини, при цьому щонайменше 554 військовослужбовця звели рахунки з життям.

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що згідно з офіційною інформацією, з початку бойових дій на Донбасі у 2014 році щонайменше 554 військовослужбовця ЗСУ здійснили самогубство, Матіос написав про це на своїй сторінці у Facebook.

"Через критичну ситуацію із посттравматичним розладом у середовищі військових і демобілізованих ми досліджували проблему забезпечення психологічної реабілітації учасників АТО за рахунок бюджетних коштів. З початку проведення АТО статус учасника бойових дій отримали майже 326 тисяч людей, 8489 з них отримали травми і поранення, 3784 військовослужбовців загинули. При цьому за час проведення АТО щонайменше 554 особи вчинили самогубство (офіційна статистика ЄРДР станом на 01.04.2018)", - написав Матіос.

Він додав, що у поточному році Державним бюджетом України на заходи з психологічної реабілітації, соціальної і професійної адаптації учасників АТО і їх забезпечення санаторно-курортним лікуванням передбачено 109 млн грн.

Раніше народний депутат фракції "БПП", голова Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю Олександр Третьяков заявив, що з початку 2014 року більше тисячі колишніх учасників Антитерористичної операції, наклали на себе руки.

Нагадаємо, раніше головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомляв про те, що в середньому щотижня 2-3 військовослужбовця вчиняють самогубства. З них близько 80% мали ознаки посттравматичного синдрому.

Натомість начальник управління морально-психологічного забезпечення Міністерства оборони України генерал-майор Олег Грунтковський назвав повідомлення військової прокуратури неправдивими. За його словами, кількість самогубств в армії на тому ж рівні, що й минулого року, і не має тенденції до зростання.

Детальніше про методи психологічної і медичної реабілітації українських військовослужбовців читайте у статті Вікторії Лавренюк "Психологічна та медична реабілітація військовослужбовців: що нового в законодавстві?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі