Масштабний гуманітарний коридор: в України з'явився шанс повернути додому тисячі цивільних та військових

Поділитися
Масштабний гуманітарний коридор: в України з'явився шанс повернути додому тисячі цивільних та військових © Facebook/Дмитро Лубінець
Щодо важкопоранених повинна застосовуватися процедура репатріації, прописана Женевською конвенцією. 

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що Україна та Росія розглядають можливість проведення гуманітарного коридору за посередництва Туреччини, який дозволить повернути додому тисячі цивільних та військових наших громадян. Така ініціатива виникла під час його спілкування з російською омбудсменкою Татьяною Москальковою та турецьким колегою Шерефом Малкочем, розповів він під час інтерв'ю "Укрінформу". 

"У турецької сторони є певні можливості впливати на позицію Росії в окремих питаннях, аби вона виконувала домовленості, активізувала процеси. Коли виникла ідея по коридору, звичайно, ми на неї погодилися", - сказав Лубінець.

Цю ідею вже обговорили з турецьким президентом Реджепом Ердоганом, а також задекларували публічно. Під час зустрічі йшлося й про успішне посередництво Анкари в зерновому коридорі. Лубінець сподівається, що такою ж буде й ця гуманітарна ініціатива.  

"Тут подібна історія: Україна і Росія, як сторони, і Туреччина, яка готова до посередництва для вирішення безлічі питань гуманітарного характеру. При цьому ми їх не розділяємо за пріоритетами - це питання і військовополонених, і цивільних, йдеться про повернення дітей, відновлення документів та інше. Так виникла ініціатива гуманітарного коридору", - сказав він.

За словами омбудсмена, такий коридор повинен стосуватися усіх без виключення українців, не лише військових. 

"Ми намагаємося зараз довести російській стороні, що по поранених треба дотримуватися Женевської конвенції, яку ратифікували і Україна, і Росія, і щоб Туреччина включилася до цього процесу. При чому російська сторона погоджується, що ми повинні діяти виключно на підставі Женевської конвенції", - сказав він.

Лубінець нагадав, що у 110 статті ЖК сказано, що важкопоранені полонені повертаються іншій стороні, в нашому випадку Україні, без будь-яких умов. В такому випадку має йтися не про обмін, а про репатріацію. Їх можна перемістити в нейтральну країну, яку погодять обидві сторони. Туреччина вже підтвердила, що готова забирати наших поранених полонених до себе, лікувати їх, а потім повернути додому. 

На першому етапі роботи цього коридору Україна повинна як мінімум отримати від Росії інформацію про стан та місцеперебування утримуваних нею українців. Про їх повернення додому вже йтиметься на другому етапі.  

Нагадаємо, уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець за підсумками кількох раундів перемовин з російською омбудсменкою Татьяною Москальковою повідомив, що 23 українських захисники, яких вважали загиблими, насправді живі. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі