Посольство США в Україні засудило масові затримання кримських татар у тимчасово окупованому Криму та закликало Росію звільнити політв’язнів.
Напередодні російські силовики провели «обшук» у будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. Після обшуків Джеляла вивезли у невідомому напрямку.
Протестуючи проти незаконних обшуків і затримань, родичі та небайдужі громадяни вийшли до будівлі ФСБ в Криму. Однак силовики розігнали мирний протест і затримали 50 учасників.
«Ми засуджуємо вчорашній арешт Федеральною службою безпеки Росії Нарімана Джеляла та інших кримськотатарських активістів. Росія має негайно звільнити цих активістів та всіх українських політв’язнів, яких вона утримує, і припинити політичні переслідування в Україні», - наголосили у посольстві.
Дипломати також нагадали Москві, що попри прагнення Кремля легітимізувати анексію, півострів залишається окупованою територією: «Крим це України», - йдеться у повідомленні.
У Міністерстві закордонних справ вважають, що обшуки та затримання кримських татар є провокаціями через проведення Україною саміту «Кримської платформи». МЗС висловило протест проти дій РФ у Криму.
У саміті взяли участь представники 44 країн, зокрема, ключових західних партнерів України. Про «Кримську платформу» написали десятки західних ЗМІ, а високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель охарактеризував саміт як «потужний сигнал, що питання Криму посідає важливе місце в міжнародному порядку денному». Натомість Росія вивела у повну потужність фабрику тролів і конвеєр пропаганди, намагаючись усіма засобами дискредитувати саміт. Голова МЗС України Дмитро Кулеба назвав дії окупантів «істеричною реакцією».
Чи стане саміт дійовим інструментом? Чи не очікує «Кримську платформу» доля багатьох інших проєктів української влади, котрі гучно починалися, а потім тихо згасали? Читайте в інтерв’ю Володимира Кравченка із заступницею постійного представника президента України в АР Крим Тамілою Ташевою у ZN.UA.