Представник Євросоюзу із закордонних справ Жозеп Боррель вважає інавгураційний саміт Кримської платформи, який відбувся 23 серпня, потужним сигналом про те, що питання Криму займає важливе місце в міжнародному порядку денному. В інтерв'ю «Крим.Реалії» він пояснив, що це підтвердив високий рівень представництва на саміті.
«ЄС був представлений на вищому рівні президентом Європейської ради Шарлем Мішелем і виконавчим віцепрезидентом Європейської комісії Валдісом Домбровскісом. Всі країни-члени ЄС також були представлені, багато хто з них на дуже високому рівні. ЄС як і раніше дуже чітко підтримує суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Нехай не буде сумнівів: Крим - це Україна», - заявив Боррель.
За словами представника ЄС, саміт Кримської платформи став важливим приводом задуматися про те, що Європейський Союз та інші міжнародні партнери можуть зробити для людей, які постраждали від окупації Кримського півострова Росією.
«Україна може розраховувати на ЄС: підтримка населення, яке постраждало від конфлікту, залишається для нас пріоритетом. Це включає заходи з надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, посилення інформаційної стійкості в Україні, особливо в регіонах, порушених дестабілізуючими діями Росії, а також реінтеграцію ветеранів. Ми продовжимо піднімати питання порушень прав людини, в тому числі щодо кримських татар, політичних переслідувань, примусового призову і мілітаризації на півострові з боку Росії», - додав Боррель.
Перший саміт Кримської платформи відбувся 23 серпня в Києві. У ньому взяли участь представники 46 держав, НАТО, ЄС, Ради Європи та ГУАМ. За підсумками саміту вони підписали Декларацію, закріпивши статус Кримської платформи як консультаційно-координаційної формату деокупації півострова. Підписанти погодилися з необхідністю посилення тиску на Росію, в тому числі санкцій.
Зусилля російської дипломатії і спецслужб були спрямовані на зрив саміту. Детальніше - у статті Володимира Кравченка «Як Путін вставляє палиці в Кримську платформу». Про те, що Україна розраховує отримати від нового формату - в інтерв'ю заступниці постійного представника президента України в АРК Тамілою Ташевою «Ключове для мене - що буде після саміту Кримської платформи» для читачів ZN.UA.