У затриманого 27 березня кримськотатарського активіста Ремзі Бекирова по приїзду в СІЗО російського Ростова-на-Дону зафіксували побої, передає "Крим.Реалії". Бекірова в слідчому ізоляторі відвідав двокат Едем Семедляєв, якому активіст розповів подробиці свого затримання.
"Ніякого особистого одягу та речей першої необхідності у нього на даний момент немає. По приїзду в ростовське СІЗО у нього зафіксували побої. При затриманні вилучили рюкзак і гроші в розмірі 46 тисяч рублів. Ремзі подякував усім, хто не залишається осторонь у ці дні і турбується за їх долю. Він розуміє, що це буде довга історія, але готовий пройти її стійко ", - повідомив адвокат.
Бекіров розповів адвокату про те, що 27 березня був з друзями в місті Аксай Ростовської області, де вони сиділи в кафе, ні від кого не ховаючись. За словами активіста, туди залетіли російські силовики, повалили його з друзями обличчям вниз і почали бити, в основному по верхній частині ніг. Після цього Бекірова і його друзів затримали. Спочатку їх близько шести годин везли в місто Тимашевськ, де пересадили в інше авто до співробітників ФСБ з окупованого Росією Сімферополя і повезли на територію анексованого півострова. До Криму активістів привезли 28 березня.
У той же день активістам пред'явили звинувачення, допитали і обрали запобіжний захід. Наступного ранку всіх 23 затриманих кримських татар незаконно відправили в Ростов-на-Дону.
"Посадили у великий літак, голови піднімати не дозволяли, вони не розуміли по якому маршруту летять. І тільки приземлившись в Ростові вони зрозуміли, де знаходяться. Там їх посадили в два автозаки і розвезли по різних СІЗО. Зараз Ремзі міститься в СІЗО №4 Ростова -на-Дону - це так зване СІЗО при ФСБ ", - розповів адвокат Бекирова.
Нагадаємо, 27 березня співробітники ФСБ РФ і Росгвардії прийшли з обшуками в будинки 25 кримських татар в анексованому Криму. Велика частина обшуків проводилася в Сімферополі, в рамках сфабрикованої "справи Хізб ут-Тахрір". В результаті обшуків затримали 20 осіб. Вранці 28 березня у російському Ростові-на-Дону затримали ще трьох, членів правозахисної групи "Кримська солідарність". Усіх затриманих заарештували до 15 травня. Їм інкримінують створення терористичної організації та участь у ній.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що ніяких поліпшень на окупованому півострові не сталося. Детальніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".