Маневрена війна: ISW зробив прогноз на зиму

Поділитися
Зима зазвичай є найкращим сезоном для механізованих бойових дій в Україні, тоді як весна є “кошмарним сезоном”.

Погодні умови взимку 2023 року, ймовірно, будуть диктувати часові рамки, в які Україна зможе вести маневрову війну та продовжувати низку оперативних успіхів з мінімальними паузами. Це збільшить ризики втрати Києвом ініціативи, пише Інститут дослідження війни.

Осінній грязьовий сезон у листопаді перешкоджав такого роду війні. І Росія, і Україна, тим не менш, продовжували агресивні наступальні та контрнаступальні операції протягом цього важкого періоду, незважаючи на деякі західні прогнози, що мокрий грунт у регіонах проведення активних боїв призупинить операції.

З наближенням сильних морозів наприкінці грудня українські сили знову зможуть використовувати погодні умови. Зима зазвичай є найкращим сезоном для механізованих бойових дій в Україні, тоді як весна є кошмарним сезоном, оцінюють експерти відомства. Відлига сповнює річки та струмки, а поля перетворює на моря бруду. Українські сили, ймовірно, готуються скористатися мерзлою місцевістю, щоб пересуватися легше, ніж вони могли б у сльотаві осінні місяці.

Якщо союзники та партнери України не підтримають українські сили у проведенні широкомасштабних рішучих контрнаступальних операцій цієї зими — як можна витлумачити заяви ДНР — тоді здатність українців вести маневрову війну буде обмежена, ймовірно, принаймні до весняної грязюки. сезон у березні 2023 року. Такий курс дій, ймовірно, передчасно завершить нинішню динаміку України та дасть розбитим російським силам цінну відстрочку на три-чотири місяці, щоб відновитися та підготуватися до боротьби на кращій основі.

Інші ключові висновки ISW:

  • Здатність України зберегти військову ініціативу залежить від продовження контрнаступальних операцій українських військ взимку 2022-2023 років.
  • Російські джерела повідомляли, що українські війська продовжували контрнаступальні дії на напрямках Кремінна та Сватове.

  • Російські війська продовжували вести наступальні дії в районі Бахмута та Авдіївки.
  • Групи мобілізованих російських солдатів продовжують заважати зусиллям російських військ з формування відмов воювати, непокори та непокори.

  • Російські війська, ймовірно, публічно стратили жителів окупованої Луганської області за звинуваченнями в партизанській діяльності.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі