Люстрований заступник генпрокурора Голомша поновився на посаді через суд

Поділитися
Люстрований заступник генпрокурора Голомша поновився на посаді через суд Суд дозволив ексзаступнику генпрокурора повернутись на посаду © facebook.com/gp.gov.ua
У суді кажуть, що не побачили доказів причетності ексзаступника генпрокурора до узурпації влади Януковичем.

Колишній перший заступник генерального прокурора Микола Голомша, звільнений за статтею закону "Про очищення влади" (про люстрацію), поновився на посаді за рішенням суду.

"Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши адміністративну справу за позовом Миколи Голомши до Генеральної прокуратури, ухвалив – визнати протиправним та скасувати наказ ГПУ про його звільнення з посади першого заступника генерального прокурора України і ухвалив поновити Миколу Голомшу на посаді", - повідомляє прес-служба ОАСК.

У суді рішення мотивували тим, що дія закону "Про очищення влади" має бути вибірковою і в кожному конкретному випадку провину має бути доведено. А ГПУ відповідні докази по Голомші суду "не надала".

"Генеральною прокуратурою не було надано доказів належності позивача до кола осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи спрямовані на узурпацію влади президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини", - додається у повідомленні.

Зважаючи на це, судді вирішили, що позивач, який працював за часів засудженого за держзраду експрезидента Януковича, "не може бути притягнутий до відповідальності лише в силу одного факту зайняття ним посади".

У суді також наголосили на тому, що посада Голомші не була політичною, тож правомірність його звільнення за статтею закону про люстрацію не доведено, що на думку суддів може слугувати підставою для скасування рішення про звільнення.

24 жовтня 2014 року тодішній генеральний прокурор Віталій Ярема звільнив Миколу Голомшу з посади свого першого заступника у зв'язку з припиненням трудового договору згідно з п. 7-2 ст. 36 КЗпП – на підставах, передбачених законом "Про очищення влади". Сам звільнений оскаржив це рішення у суді, розгляд справи тривав упродовж п'яти років із перервами.

Заступником генпрокурора Голомша працював з листопада 2003 року. Курирував розслідування низки резонансних кримінальних справ, зокрема, про отруєння третього президента України Віктора Ющенка, вбивство журналіста Георгія Гонгадзе та інші. У липні 2010 року був понижений до посади військового прокурора Центрального регіону. За даними ЗМІ – через позицію щодо Голодомору.

Нагадаємо, закон "Про очищення влади" (люстрацію) набув чинності восени 2014 року. У 2015 році народні депутати звернулися до КСУ з проханням перевірити закон на відповідність Конституції. Станом на квітень в Україні люстрували понад 900 чиновників.

Конституційний суд має намір продовжити розгляд законів "Про очищення влади" та "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки" на одному з наступних пленарних засідань Великої палати, однак дата його проведення не повідомляється.

4 липня після зустрічі народних депутатів з головою КСУ Наталією Шапталою депутатка від "Народного фронту" Вікторія Сюмар повідомила, що рішення, які Конституційний суд ухвалить стосовно законів про люстрацію та декомунізацію будуть проміжними, а не остаточними.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі