"У той час, коли закон про очищення влади почав діяти, більшість топових чиновників звільнилися за власним бажанням. Ще приблизно 1000 осіб були люстровані. Нині в Єдиному державному реєстрі осіб, щодо яких застосований закон про очищення влади, перебувають понад 900 таких людей. Якщо ж закон України про очищення влади буде відмінений, то всі ці особи матимуть можливість повернутися на державні посади", - наголосила вона.
Загалом, за даними Анастасії Задорожної, під люстрацію підпадають близько 5000 посадовців часів засудженого за держзраду екс-президента Віктора Януковича. Зокрема, йдеться про суддів і прокурорів, осіб, які обіймали керівні посади в міністерствах і центральних органах виконавчої влади, і причетних до злочинів проти Майдану, пише "Новое время".
Нагадаємо, вранці 4 липня під будівлею Конституційного суду України, який сьогодні продовжує розгляд подання групи депутатів щодо визнання неконституційним закону "Про очищення влади", влаштували акцію на підтримку люстрації.
Закон "Про очищення влади" (люстрацію) набув чинності восени 2014 року. У 2015 році народні депутати звернулися до КСУ з проханням перевірити закон на відповідність Конституції. Станом на квітень в Україні люстрували понад 900 чиновників.
18 квітня 2019 року КСУ відклав розгляд подання. Конституційний суд мав розглядати закон про люстрацію у травні, але знову відклав розгляд.