Лукашенко у 2014 році пропонував створити і очолити союз України і Білорусі - Туск

Поділитися
Лукашенко у 2014 році пропонував створити і очолити союз України і Білорусі - Туск
Як вважає Туск, Лукашенко просто шукав способи залишитися при владі

Навесні 2014 року Олександра Лукашенко пропонував створити союз України і Білорусі і хотів його очолити.

Про це в інтерв'ю Onet.pl розповів колишній прем'єр-міністр Польщі і ексголова Європейської Ради Дональд Туск, передає «Бабель».

«Мінськ був залучений в щось на зразок посередництва між ЄС, Україною і Росією в найважчі дні української кризи. Лукашенко подзвонив мені тоді, я був ще прем'єр-міністром, і безпосередньо запропонував переконати ЄС, що він може стати гарантом миру в Україні. А також підтримати його ідею про створення союзу України і Білорусі з ним на чолі», - розповів колишній прем'єр Польщі.

За словами Туска, тоді Лукашенко пояснював це як можливий шлях зупинити російську агресію, але на думку польського політика, швидше за все, Лукашенко переслідував власні мотиви, адже в 2014 році все боялися, що Росія не зупиниться на анексії Криму і піде далі, зокрема що ця агресія пошириться і на Білорусь. Тому Лукашенко шукав способи залишитися при владі.

«Швидше за все, він промацував, наскільки широко поле для його гри і чи можна втягнути в неї Європу. Але слід визнати, що він все одно зіграв позитивну роль в українському конфлікті, хоч би якою була його мотивація », - додав Туск.

Нагадаємо, Лукашенко заявив, що він тримається за посаду президента з побоювань, що, якщо "урки з прікоритнікамі" прийдуть до влади, то в країні почнеться різанина, в порівнянні з якою Майдан в Україні - "квіточки".

Білоруські акції протесту і демонстрації проти результатів президентських виборів тривають 24-ий день. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками. Представники ОМОН застосовували до пікетників силу. Також серед учасників акцій протесту є загиблі і зниклі безвісти.

Координаційна рада, яка сформувала опозицію, сформулювала свої вимоги до нинішньої влади. Проти неї в країні   почали кримінальне провадження  за ст. 361 Кримінального Кодексу.

Чи впаде режим Лукашенка в результаті вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA. Про те, чи відправить Путін російські війська в Білорусь для збереження Лукашенка при владі, Володимир Кравченко пише в статті «Дзвінок «другові».

Андрій Паливода в статті «Ні війни, ні миру» розповідає про те, що зараз відбувається в Білорусі і навколо білоруської революції.

Про те, як церковна Москва змістила патріаршого екзарха митрополита Павла і замінила його людиною, яка влаштовує і Москву, і Лукашенка пише Катерина Щоткіна в статті «Бацька і батюшки».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі