У Міністерстві юстиції заявили, що інформація про рейдерське захоплення 3.
"На сьогодні у результаті несанкціонованого втручання у мережу цих реєстрів було зупинено маршрутизацію реєстрів. Самі реєстри не постраждали, сторонні особи до них не доторкнулися, але маршрути було пошкоджено", - запевнила вона.
Міністр зазначила, що інформація про можливе захоплення держреєстрів, поширена у ЗМІ, могла бути пов'язана з тим, що на підприємстві вже два місяці здійснюється аудит фінансової діяльності.
За її словами аудит "встановив причетність низки бізнесменів та посадових осіб до дій, які містять ознаки кримінального злочину".
ТАКОЖ: Колектив Держінформ'юсту заявив про рейдерське захоплення держреєстрів
"У зв'язку з тим, що результати аудиту були дуже невтішними для тих, хто займався освоєнням державних коштів у дуже нахабний спосіб, частина з них, маючи доступ і всі можливості впливати на маршрути реєстрів, кілька діб тому зробила те, що зробила", - заявила Лукаш.
"Результати останніх слідчих дій підтвердили, що у кабінетах посадових осіб знайдено схеми пошкодження маршрутів та доступів до реєстрів", - повідомила міністр.
Вона зазначила, що не знає, хто оприлюднив заяву про рейдерське захоплення підприємства, однак припустила, що це могли бути спільники осіб, причетних до втручання у мережу".
Лукаш повідомила, що зараз на території підприємства знаходяться правоохоронці, які проводять слідчі дії.
Міністр запевняє, що поки відновлено 75% реєстрів, зокрема Реєстр довіреностей та Реєстр виконавчих дій.
Реєстрація смерті і народження, за словами Лукаш, не припинена, і повинна відбуватися у паперовому вигляді.
Нагадаємо, що 1 жовтня було закрито доступ до єдиних та державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України, ведення яких здійснюється державним підприємством Держінформ'юст.
Держінформ'юст веде, зокрема, Державний реєстр майнових прав на нерухоме майно, Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів, Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень, Державний реєстр баз персональних даних, кілька інших реєстрів.
У Міністерстві юстиції тоді заявляли, що збій системи спричинено "технічними проблемами". "Зараз фахівці Держінформ'юсту вживають заходів для невідкладного відновлення роботи єдиних та державних реєстрів", - йшлося в повідомленні прес-служби міністерства.
У середу, 2 жовтня, прес-служба Генеральної прокуратури повідомила про кримінальне провадження "за фактом несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем та комп'ютерних мереж Міністерства юстиції, що призвело до припинення функціонування 12 державних та єдиних реєстрів інформаційної мережі".
Читайте також:
Мін'юст пообіцяв відновити роботу зламаних держреєстрів вже 3 жовтня
Генпрокуратура зайнялася зломом державних реєстрів
В Україні припинено роботу всіх нотаріусів: не працює Держреєстр