Луценко заперечує прослуховування Седлецької та інших журналістів до рішення суду

Поділитися
Луценко заперечує прослуховування Седлецької та інших журналістів до рішення суду ГПУ отримала доступ до телефонів трьох осіб © Генпрокуратура України
За словами генпрокурора, слідчі змушені були просити доступ до всієї інформації з журналістських телефонів, так як по іншому не можна отримати дані про місцезнаходження телефону.

До відповідного дозволу суду слідчі не прослуховували телефон головної редакторки програми "Схеми" Наталії Седлецької та інших журналістів у справі про розголошення таємниці досудового слідства керівником Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником. Про це заявив генпрокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".

"Я категорично заперечую, що ми вже когось слухали, а зараз нібито лише хочемо легалізувати. Слідство не цікавить нічого з їхньої журналістської діяльності, тільки дата перебування в приміщенні, де сталося розголошення негласних слідчих розшукових дій ", - зазначив Луценко.

Крім того він пояснив, чому слідчі попросили у суду дозвіл не тільки на встановлення місцезнаходження телефону в певний момент, але і доступ до телефонних дзвінків, повідомлень та іншої інформації.

"Почнемо з того, що інформація на серверах "Київстару" – як і будь-якого іншого оператора – їм не належить; вона просто там зберігається. І для того, щоб повідомити слідству локалізацію (тобто місце знаходження клієнта), вони повинні використовувати 14 параметрів наявної у них інформації. Тому суд повинен дозволити їм використовувати ці 14 параметрів – в тому числі, MMS, SMS і все інше – для видачі нам відповіді лише на одне запитання: час і місце. Тому рішення суду як таке є", - розповів Луценко.

Нагадаємо, 27 серпня Печерський суд надав слідчому ГПУ доступ до телефонних розмов, матеріалів SMS-листування, речей і документів Наталії Седлецької за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року. Аналогічні дозволу слідчі отримали відносно журналістки "Нового часу" Христина Бердинських і ще однієї людини.

Редакція "Радіо Свобода", журналісти інших видань, журналістські й антикорупційні організації висловили обурення у зв'язку з діями суду і прокуратури. У США та Євросоюзі висловили стурбованість у зв'язку з ситуацією, що склалася.

Адвокати "Радіо Свобода" готують скарги на суддю В'ячеслава Підпалого і слідчого ГПУ Руслана Ижука.

У ГПУ пояснили, що рішення суду не стосується змісту розмов, і запевнили, що про прослуховування журналістки мови не йде. У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко запропонував Седлецькій пояснити причини таких дій ГПУ при особистій зустрічі і без камер. Від виступу в прямому ефірі з цього приводу Луценко відмовився.

Седлецька назвала рішення Печерського суду тиском і втручанням в особисте життя. Журналістка не виключила, що за нею незаконно стежили правоохоронці, і тепер намагатимуться легалізувати раніше отриману інформацію.

Як стверджує ГПУ, доступ до інформації з телефону Седлецької слідчі отримали в рамках справи, яку Генпрокуратура зареєструвала стосовно директора НАБУ Артема Ситника у зв'язку з імовірним розголошенням даних слідства на підставі опублікованого в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі розслідування незаконного збагачення екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика.

За день до цього член парламентської фракції "Народного фронту" Антон Геращенко продемонстрував цей запис членам антикорупційного комітету Верховної Ради і закликав ГПУ відкрити кримінальну справу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі