Жінки, які працють в сфері охорони здоров'я, і досі не були поставлені на військовий облік, мають це зробити з 1 жовтня. Про це розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook.
Він пояснив, що норма військового обліку медичних працівників, у тому числі жінок - не нова і згідно з ч. 11 ст. 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу": "Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової вищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних".
З 1 жовтня цього року жінки, які мають медичний або фармацевтичний фах, ставляться на військовий облік одразу, ще до закінчення навчання. Заклад за два місяці до завершення навчання подає списки жінок-випускників до територіальних центрів комплектування.
Він уточнив, що кінцевий термін для взяття на облік - 31 грудня 2026 року.
"До 31 грудня 2026 року роботодавці й надалі можуть приймати на роботу жінок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, без надання ними військово-облікового документа. Однак під час прийняття на роботу жінку слід попередити, що підприємство буде зобов'язане повідомити про неї ТЦК і СП. Такою є законодавча вимога. Надалі працівниця має самостійно прибути до відповідного ТЦК і СП для взяття на військовий облік", - вказав Ляшко.
Він же зазначив, що незалежно від спеціальності, факту перебування на військовому обліку та наявності статусу військовозобов'язаної, жінок і надалі пропускатимуть за кордон безперешкодно .
"Обмеження перетину кордону діють лише для деяких категорій державних службовців та посадових осіб, які обіймають певні посади", - зазначив міністр.
Нагадаємо, що раніше адвокат юридичної фірми "Міллер" Андрій Новак розповів, які обовязки матимуть жінки, що стануть на віськовий облік в Україні.