Упродовж тижня Нацполіція відкрила додатково понад тисячу кримінальних справ, в основному – за фактами злочинів, скоєних окупантами. Ще 32 справи стосуються колаборантів. Від 24 лютого загальна кількість відкритих проваджень щодо воєнних злочинів сягла 31 тисячі. Таку статистику навів начальник Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення Нацполіції під час брифінгу 8 вересня.
За останні 5 днів ворог завдав більше 400 обстрілів, внаслідок яких зруйновано інфраструктуру та цивільні об'єкти у 142 населених пунктах.
Нагадаємо, відповідно до Статуту Міжнародного кримінального суду («Римський статут») серед воєнних злочинів – і умисний напад на цивільні об'єкти (як вчора в Харкові ) тобто об'єкти, які не є воєнними цілями. Ось що про ситуацію з обстрілами цивільної інфраструктури (зокрема в сфері охорони здоров’я) розповідають вказують у відомстві:
«Атакувалися центральні частини міста Харкова та Миколаєва. Так, 5 вересня внаслідок обстрілів у Миколаївській області пошкоджено 16 багатоквартирних, 67 приватних будинків, 4 навчальні заклади, церкву та автовокзал. Також вчора агресор із застосуванням залпового вогню обстріляв пункт видачі гуманітарної допомоги у селі Мала Токмачка Запорізької області.
Декілька годин тому Харків знову піддавався обстрілам. Є загиблі та поранені. Пошкоджено виробничі приміщення та інфраструктуру та території одного з підприємств».
Нагадаємо, під час окупації Бородянки люди під завалами зруйнованих будинків нерідко помирали в муках. Російські солдати не дозволяли витягувати їх із пастки.
А ось як виглядав Харків під час чергового ракетного удару декілька днів тому. Авіаатаки стали вже для столиці Слобожанщини фактично щоденними буднями.
Одними з найбільш промовистих наслідків зіткнення з "русским миром" стала окупація Бучі на Київщині, де воєнні злочини представників кремлівської армії були особливо жорстокими (ФОТО, ВІДЕО).