У поширенні настроїв розколу в Україні зацікавлена перш за все Росія. При цьому такі тези сьогодні дуже перебільшені, навіть якщо він є, то швидше не географічний, а віковий. Про це заявив український історик та публіцист Ярослав Грицак в інтерв'ю "Радіо Свобода".
"Ця теза дуже перебільшена. Ми живемо з цією тезою вже 20 років. Україна колеться, але не розколюється, як нас не лякають", - сказав Грицак.
Також історик зазначив, що його колеги зі Сходу і Півдня - "люди, які займаються соціологією і дуже добре відчувають місцеві настрої", - до яких він звернувся з відповідним питанням, підтверджують, що тези про розкол України перебільшені.
"Майже всі погоджуються, що немає дуже великої симпатії до Євромайдану, але немає і вираженої ненависті. Швидше є байдужість і аморфність", - повідомив Грицак.
На його думку, лінія розколу, якщо й існує, сама є аморфною і майже невловимою. Також він навів думку, що дана лінія зараз скоріше вже не географічна, а вікова і соціальна.
"Є таке відчуття, що лінія перестає бути географічною, а стає все більш віковою. Подивіться опитування, що молодші люди, і що краща освіта, (а в українському випадку молодь майже однозначно з вищою освітою), то більша підтримка євроінтеграції. І тут вже немає сильних регіональних відмінностей. Значними є вікові відмінності, між молодшими і старшими українцями", - підсумував історик. !zn
Читайте також: