Лікарняний, направлення чи рецепт: в МОЗ пояснили, як їх отримати під час блекауту

Поділитися
Лікарняний, направлення чи рецепт: в МОЗ пояснили, як їх отримати під час блекауту © АиФ-Украина
Лікарі повинні знати, як діяти коли немає світла та інтернету.  

Через постійні ракетні удари Росії по об’єктам критичної інфраструктури, українці залишаються без світла та інтернету.

В Міністерстві охорони здоров’я пояснили, як діяти лікарям коли немає електроенергії.

Видача рецептів на ліки

На час воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби з програми «Доступні ліки» у разі відсутності світла та зв’язку.

Паперовий рецепт виписується на відповідній формі рецептурного бланка. Він містить інформацію про медзаклад, лікаря та пацієнта. У рецепті лікар має підкреслити, чи препарат буде повністю безоплатний для пацієнта, чи з доплатою. Сам лікарський засіб виписується за міжнародною непатентованою назвою (МНН) і не більше трьох найменувань на один рецепт.

Лікар має засвідчити рецепт своїм підписом та печаткою. У такому разі аптека видає лікарський засіб пацієнту за паперовим рецептом та обліковує його. Паперові рецепти враховуються у звітності аптеки за встановленою формою Національної служби здоров’я. І НСЗУ відшкодовує аптечному закладу гроші за відпущені ліки.

При цьому оригінали паперових рецептів на такі препарати, зберігаються в аптеці протягом трьох років з дати формування.

Видача направлень на послуги

Якщо через відсутність інтернету лікар не може створити пацієнту електронне направлення, він може видати паперове. Як лікар первинки, так і лікар-спеціаліст. Заклади, які уклали договори з НСЗУ, зобовʼязані на час дії воєнного стану приймати пацієнтів з паперовими направленнями так само як і з електронними. Під час внесення даних про послугу лікар зазначає у системі, що направлення — паперове. НСЗУ оплачує таку послугу.

Пацієнти з паперовими направленнями мають право отримати безоплатно медичні послуги, передбачені Програмою медичних гарантій.

 Оформлення лікарняного

Якщо немає доступу до електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ), дозволяється оформлення лікарняного на відповідному паперовому бланку. Якщо ж у закладі відсутні бланки, за рішенням керівника дозволяється оформлення лікарняного на аркуші паперу за формою, затвердженою МОЗ, Міністерством соціальної політики, Фондом соціального страхування. Такі зміни передбачені наказом МОЗ № 1066.

Оформлення медичних висновків про народження

Якщо немає доступу до інтернету і неможливо оформити електронний висновок про народження, в умовах воєнного стану передбачається можливість видачі паперового свідоцтва про народження за формою № 103/0.

Про те, який механізм створила центральна влада, щоб під масованими обстрілами росіян зберегти енергетичну систему країни, де й за яких умов буде організовано пункти обігріву та чи варто виїжджати з великих міст до сигналу влади, читайте в інтерв’ю з виконавчим директором Асоціації міст України (АМУ) Олександром Слобожаном на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі