Лікарка-епідеміолог розповіла, які COVID-штами стійкі до антитіл

Поділитися
Лікарка-епідеміолог розповіла, які COVID-штами стійкі до антитіл © pexels/edward-jenner
Два штами виявилися вкрай стійкими як до антитіл людей, що перехворіли на COVID-19, так і до вакцинованих людей.

Частина штамів COVID-19 буде уникати імунної відповіді - це стосується південноафриканського та бразильського штамів, розповіла епідеміолог, завідувачка кафедри епідеміології Львівського НМУ ім. Данила Галицького, головний спеціаліст МОЗ за спеціальністю "Епідеміологія" Наталія Виноград Укрінформу.

"На превеликий жаль, ми з самого початку передбачали, що буде частина штамів, які будуть уникати імунної відповіді, оскільки було виявлено три такі серйозні мутації, які давали можливість вірусу краще реплікуватися. І на превеликий жаль, частина штамів, які виникли, виявилися резистентними. Серед таких штамів - штами, які належать до лінії P, тобто ми їх називаємо бразильський штам, хоча там є теж ціла лінійка різних мутацій вірусів. Другий - південноафриканський. Ці два варіанти виявилися вкрай стійкими як до антитіл, які були у людей, що перехворіли, так і до антитіл, які індукувалися при введенні тієї чи іншої вакцини”, - розповіла Виноград.

Вона зазначає, що наприклад, південноафриканський штам є одним з більш стабільних штамів до впливу антитіл, які виникають при інфікуванні людини іншими штамами коронавірусу. Таким чином, постало питання доцільності використання певних вакцин на тих територіях, де був спочатку виявлений цей штам COVID-19.

За словами медика, з урахуванням цього провідні виробники вакцин були змушені піти на додаткові дослідження, які дозволили б випускати вакцини, що будуть відповідати актуальним штамам коронавірусної хвороби.

Окрім того, вона зауважила, що занепокоєння викликає те, що Україна, як більшість країн, відкрита та йде міграція населення. Також вона нагадала, що в Африці є український миротворчий контингент місії ООН, і він теж піддається ризику інфікування.

“Звідти приходить інформація про високу активність епідемічного процесу. А там циркулює той нігерійський штам, тобто там сформувався цілий клан штамів, там не один південноафриканський, а дуже їх велике розмаїття. Це є проблема занесення на нашу територію тих чи інших штамів з непрогнозованими наслідками для екології на загал”, - сказала епідеміолог та зазначила, що поки немає відповіді на індійський штам COVID-19.

Нагадаємо, що патофізіолог Віктор Досенко, який висловив в інтерв'ю редакторці відділу освіти та науки ZN. UA Оксані Онищенко свою думку, вважає, що в боротьбі з коронавірусом антитіла нічого не вирішують. Головні захисники — це Т-клітини (або Т-лімфоцити). Саме від цих клітин залежить, як упорається організм людини із вірусом. 

Глава МОЗ Максим Степанов не так давно заявив, що "завдяки чіткій стратегії та вивіреним діям МОЗ" українці легко пережили третю хвилю пандемії з мінімальними обмеженнями.

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Ухань був зафіксований 12 грудня. Вчені повідомили, що джерело захворювання знаходився на місцевому ринку морепродуктів. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі