Зазвичай перебіг коронавірусної хвороби в перший тиждень має легкий та середній перебіг. Найважчим для хворих є Цитокіновий шторм, що припадає на 9-10 дні хвороби. Про це в інтерв'ю lb.ua розповів лікар-педіатр з Харкова Андрій Пеньков.
В більшості випадків, продовжує Пеньков, людей госпіталізовують саме в цей період.
"Цитокіновий шторм починається після першого тижня хвороби - госпіталізація найчастіше необхідна саме в цей час. На 9-10 день з'являється задишка, гострий респіраторний дистрес-синдром. Але це не бактеріальні процеси, а гіперреакція імунної системи", - зазначив лікар.
За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні завантажені 52% ковідних ліжок, водночас менше половини з них мають підключення до кисню. Крім того, не вистачає обладнання, включно з кисневими концентраторами.
ZN.UA неодноразово писало про те, наскільки неефективно витрачаються гроші Фонду боротьби з COVID-19. Так, з 14 млрд, виділених на боротьбу з коронавірусом, МОЗ витратив лише 4,7 млрд. Цих грошей вистачило б для оснащення опорних лікарень кисневими концентраторами і підвищення охоплення тестуванням до європейських показників.
Натомість частину грошей витратили на ремонт доріг в рамках програми «Велике будівництво». Тепер же центральна влада знову просить мерів допомогти з фінансуванням боротьби з пандемією, хоча дві третини всіх державних антіковідних витрат профінансовані коштом регіональних бюджетів.