Культурний геноцид: Мінкульт підтвердив пошкодження більше ніж 500 об’єктів культурної спадщини

Поділитися
Культурний геноцид: Мінкульт підтвердив пошкодження більше ніж 500 об’єктів культурної спадщини © Артем Лисогор / Луганська ОВА / Telegram
Найбільше постраждалих пам’яток виявили у Донецькій, Харківській, Київській та Луганській областях.

Починаючи с 24 лютого російський агресор зруйнував або частково пошкодив велику кількість пам’яток культури, релігійних споруд та культурних інституцій. Про це повідомляє сайт Міністерства культури України.

«Сумна статистика пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури продовжує зростати. Станом на 26 жовтня МКІП верифікувало 552 епізоди пошкоджень та руйнувань. З них – 171 пам’ятка, 146 об’єктів цінної історичної забудови, 58 монументів та творів мистецтва, 44 музеї. За інформацією від обласних адміністрацій, загалом ушкоджень зазнало майже 1000 об’єктів культурної інфраструктури. Крок за кроком ми верифікуємо та доповнюємо ці дані, насамперед в частині культурної спадщини», – йдеться в повідомленні.

Заступниця Міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва висловила подяку усім, хто докладає зусиль для захисту культурної спадщини.

«Культурна спадщина є одним з ключових елементів національної безпеки. Це має знайти своє відображення у галузевих стратегіях та щоденних практиках. Розбудова екосистеми спадщини України дозволить зберегти національне надбання та розкрити її потенціал для розвитку українського суспільства, а також збалансувати інтереси різних áкторів, кожний з яких несе також і свою частку відповідальності за спільне майбутнє. Чи буде історичне середовище наших міст збережене, як саме, і чи будуть проєкти відновлення такими, що надихають і створюють можливості для розвитку, людиноцентричними та екологічними – залежить від кожного з нас», – сказала вона.

Нагадаємо, влітку Український інститут спільно з USAID запустили міжнародну кампанію «Листівки з України», яка покаже світові зруйновані пам'ятки нашої країни.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі