Організувати національну кампанію з імунізації в умовах дефіциту вакцин проти COVID-19 цілком реально.
Про це повідомляється у дослідженні Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки "План вакцинації проти COVID-19 для України".
Метою дослідження було розглядання можливості формування колективного імунітету в Україні до кінця 2021 року. Мається на увазі - вакцинування 24 млн людей, тобто 70% населення України старше 18 років.
Вакцинація вимагає формування трьох груп: пріоритетні групи; люди старші 60 років та дорослі 18-59 років.
У дослідженні пропонується запровадити два паралельно чинні механізми вакцинації. По-перше, це централізована вакцинація на робочих місцях яку проводить МОЗ. По-друге, це програма "Доступні вакцини", тобто масова вакцинація у широкій мережі пунктів за відповідальності Національної служби здоров’я України.
Через програму "Доступні вакцини" відбувається відшкодування вартості базової вакцини для всіх у державних та приватних пунктах вакцинації.
Одночасне проведення вакцинації від коронавірусу усіх дорослих в Україні з урахуванням підвищеного тарифу для групи ризику за віком.
Вакцини мають бути у пішій доступності - запровадження децентралізованої мережі пунктів по всій країні.
Вакцинація це своєрідна мобілізація країни, яка відбувається під час надзвичайної ситуації або війни.
Дослідники Київської школи економіки вважають, що ключовими умовами для успіху вакцинації є її простота, зручність та безоплатність.
Має відбутися об’єднання зусиль держави та бізнесу, але ситуація має такі стартові позиції: обмежені можливості держави поставити велику кількість вакцин швидко; складну логістику і потребу мобілізації великої кількості людей; низьку готовність населення вакцинуватися.
Раніше повідомлялося, що в Україні 1 206 412 випадків коронавірусної хвороби з початку пандемії. Протягом середи, 27 січня, зафіксували 5 529 нових випадків COVID-19. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я України у щоденному зведенні.
Також за минулу добу 1 941 особа була госпіталізована. 27 січня зафіксовано 149 летальних випадків від коронавірусу, 11 946 осіб одужали.
Протягом 27 січня було скоєно 48 736 тестувань (зокрема методом ПЛР - 28 627, методом ІФА - 20 109).
"За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській області (454), в м. Київ (396), Харківській (313), Миколаївській (308) та Дніпропетровській (296) областях", - уточнили в відомстві.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна до 1 лютого очікує рішення COVAX по включенню в розподіл вакцин так званої першої хвилі.
Президент Володимир Зеленський анонсував, що початок вакцинації в Україні заплановано на лютий. Він зазначив, що завершився напередодні локдаун дозволив стабілізувати ситуацію з поширенням коронавірусу.
Також повідомлялося, що Україна перейшла до фінальної стадії переговорів із закупівлі вакцини від коронавірусу, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.