НАТО і Євросоюз закликають учасниківполітичного конфлікту у Вірменії утримуватися від будь-яких дій, що можуть спровокувати ескалацію.
Прессекретар генерального секретаря НАТО Оана Лунгеску підкреслила, що Альянс уважно відстежує ситуацію у Вірменії.
«Ми уважно стежимо за розвитком подій в нашій країні-партнері Вірменії. Важливо уникати слів або дій, що можуть привести до подальшої ескалації. Будь-які політичні розбіжності маютьі вирішуватися мирним і демократичним шляхом і відповідно до конституції Вірменії», - написала Лунгеску в Twitter у четвер, 25 лютого.
We are closely monitoring developments in our partner country #Armenia. It’s important to avoid words or actions that could lead to further escalation. Any political differences should be resolved peacefully & democratically and in line with Armenia’s constitution.
— Oana Lungescu (@NATOpress) February 25, 2021
З аналогічним закликом виступив і Євросоюз, повідомляє «Європейська правда».
«Євросоюз дуже уважно стежить за розвитком подій в Вірменії. Ми просимо всіх акторів заспокоїтися і уникати будь-риторики або дій, які можуть привести до подальшої ескалації », - сказано в заяві представництва ЄС.
Євросоюз також закликає Вірменію шукати шляхи мирного виходу з політичної кризи за допомогою інструментів парламентської демократії.
«Згідно з Конституцією Вірменії, Збройні сили "зберігають нейтралітет у політичних питаннях і знаходяться під цивільним контролем". Підтримка демократичного та конституційного ладу - єдиний спосіб, яким Вірменія може ефективно вирішувати проблеми, з якими стикається», - підкреслили в представництві ЄС.
25 лютого Генштаб Збройних сил Вірменії оприлюднив вимогу відставки прем'єр-міністра країни Нікола Пашиняна й усього уряду, аргументуючи це тим, що рішення влади в кризовий для країни момент не є адекватними. Пашинян звинуватив військових у спробі перевороту і звільнив начальника Генштабу Оніка Гаспаряна.
9 листопада президенти Росії, Азербайджану і прем'єр-міністр Вірменії підписали спільну заяву про повне припинення військових дій в Нагірному Карабаху. Азербайджанська і вірменська сторони зупинилися на фактично контрольованих позиціях.
Якщо для Єревана ця угода - можливість утриматися на краю прірви, то навіщо Баку підписувати документ, коли повна перемога здавалася такою близькою? Про наслідки війни читайте в статті Володимира Кравченка «Ціна миру».