На Донбасі крім вже цілком відчутної гуманітарної катастрофи, десь на горизонті маячить і техногенна катастрофа, збиток від якої перевищить всі військові руйнування і наслідки Чорнобиля разом узяті. Про це у своїй статті пише донецький кореспондент ZN.UA Євген Шибалов.
Оглядач зазначив, що ареною боїв став регіон з найвищою техногенним навантаженням в Європі: "Перенасичений промисловими підприємствами, кожне з яких без постійного нагляду стає джерелом величезної небезпеки. Не тільки для Донбасу. І не лише для України".
"Донецькі шахти, навіть виробили запаси вугілля, продовжують роботу. Навіщо? Тому що потрібна постійна відкачка ґрунтових вод і накопичується в підземних порожнинах метану. Тепер уявімо, що охоплені війною регіони повністю залишаться без електроенергії. Це означає, що грунтові води почнуть підніматися на поверхню. Разом з метаном. Колись посушливий степовий край стане величезним отруйним болотом. А це вже екологічна катастрофа", - йдеться в статті.
"Хто-небудь згадує про те, що на кожному водопровідному вузлі, яких тільки в Донецьку - дев'ять, і на кожній фільтрувальної станції зберігаються запаси рідкого хлору для знезараження води? На водопровідному вузлі за нормативами тонна, на станціях - більше. При контакті з повітрям витік тонни рідкого хлору - це отруйна хмара, що гарантовано вбиває все живе в радіусі трьох-п'яти кілометрів", - пише Євген Шибалов.
Оглядач також нагадав про численні могильники токсичних відходів в регіоні: "Кількість хімічно небезпечних об'єктів вимірюється сотнями. Кожен з них - бомба уповільненої дії, яка чекає своєї години. Кожна може забрати сотні і тисячі життів, не розбираючи політичних поглядів, нашивок на формі і ступеня особистої провини".
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Євгена Шибалова "Пролонгація війни". !zn