Хотіли б жити і працювати за такого керівника, як Сталін, 13,6% українців (4,6% - точно так, 9% - швидше за все, так), свідчать дані лютневого опитування КМІС. Ці цифри практично не відрізняються від результатів опитування 2013 року, коли хотіли б жити при Сталіні 15% українців.
На даний час 23% українців згодні з тезою, що "Сталін був великим вождем". Така думка в основному поширена у Східному регіоні, де так вважають 41% респондентів, а також серед громадян з неповною середньою освітою.
Як зазначають соціологи, емоційний спектр у відношенні до Сталіна тяжіє до негативного полюса - понад третина всіх респондентів визначили своє ставлення до нього як "страх", чи "ворожість, роздратування", або "відраза, ненависть". Більше поваги до керівника СРСР виявляють представники старшого покоління, зокрема серед респондентів 70 років і старше таких близько чверті.
Якщо "мудрим керівником" вважають Сталіна 28% населення в цілому, то в Західному регіоні так думають 11%, а в Східному - 45%.
При цьому 70% українців впевнені, що Сталін був "жорстоким, нелюдським тираном".
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне дослідження 5-16 лютого методом особистого інтерв'ю серед 2020 респондентів у 110 населених пунктах усіх областей України (крім АР Крим). Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.
За даними Інституту соціології НАНУ, антирейтинг історичних персонажів в Україні очолюють екс-президент Віктор Янукович і радянський диктатор Йосип Сталін. За Януковича як найбільш негативну особистість в українській історії проголосували 51% респондентів, Сталін опинився на другому місці (42%), на третьому - Володимир Ленін - 19%.